Dzisiaj: Czwartek 18 sierpnia 2022

Wystartował dwudniowy turniej niepodległościowy

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 3 =
Link
5 + 3 =
DSC_0111 (1280x836)
Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej. Dziś (11.05) na murawie stadionu PKS „Polonia” rozegrał się turniej drużyn z piotrkowskich szkół. 
Dwudniowy turniej piłkarski odbywa się w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W dzisiejszych meczach brali udział uczniowie z piotrkowskich szkół z roczników 2007 i 2008, zarówno chłopcy i dziewczynki. Młodzi piłkarze reprezentowali Szkoły Podstawowe nr: 2, 3, 10, 11, 12, 13 , 16 oraz Prywatna Szkołę Podstawową nr 1.

W dzisiejszych zawodach chodziło głównie o dobrą zabawę i integrację, stąd wszystkie drużyny zostały uznane za zwycięzców. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale i nagrody, które wręczył prezydent Krzysztof Chojniak. 

Z kolei już jutro na murawie „Polonii” zmierzą się kluby piłkarskie z rocznika 2005. Obok polskich zespołów, udział również wezmą drużyny z ekstraklasy ukraińskiej. Dodatkową atrakcją podczas turnieju będzie festyn z udziałem grupy rekonstrukcyjnej i Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”, nawiązujący do Legionów Polskich, które w latach 1915-1916 formowały się w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie tego dnia atrakcji typu: wystawa uzbrojenia, akcesoria wojskowe, czy stoisko rekrutacyjne „Drużyny Legionowej” z atrakcjami Legii Warszawa.
← powrót