Dzisiaj: Poniedziałek 26 lipca 2021

Zapaśnicy AKS na Mistrzostwach Europy

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 5 =
Link
5 + 5 =
gadzijew (1181x847)
Dwóch piotrkowskich zapaśników wystartuje w mistrzostwach Europy, które w poniedziałek rozpoczęły się w Rzymie. W rywalizacji w stylu klasycznym Polskę reprezentować będzie Mateusz Bernatek, a w stylu wolnym - Magomedmurad Gadżijew.
Mateusz Bernatek ma w dorobku srebrny medal mistrzostw świata seniorów, wywalczony w Paryżu w 2017 roku, a także tytuły mistrza Europy juniorów i młodzieżowego mistrza Europy. W bogatej kolekcji ciągle brakuje mu krążka seniorskiego europejskiego czempionatu. W Rzymie zawodnik AKS wystartuje w kategorii 72 kg, czyli wyższej niż jego nominalna. Na macie we Włoszech pierwszy raz pojawi się we wtorek.

Aż cztery medale mistrzostw Europy seniorów wywalczył dla naszego kraju Magomedmurad Gadżijew, lider kadry narodowej w stylu wolnym. Pochodzący z Dagestanu zawodnik staje na podium nieprzerwanie od 2016 roku, a w Rzymie będzie bronił brązowego krążka wywalczonego w kwietniu w Bukareszcie. W stolicy Włoch będzie można go oglądać od piątku.
Podobnie jak Bernatek, on też będzie walczył w wyższej kategorii 70 kg.
- To nie stanowi dla mnie problemu. W taki sposób prowadzi mnie trener kadry Jusup Abdusalamow, a ja ufam mu bezgranicznie. W tym roku mistrzostwa Europy są etapem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, co nie oznacza, że można je traktować zbyt ulgowo. Chciałbym wywalczyć piąty medal z rzędu, choć jeśli to się nie uda, nie będę załamany. Wszystko podporządkowuję Tokio – mówi Magomedmurad Gadżijew, zapaśnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Ponieważ w tym roku odbędą się Igrzyska Olimpijskie, najważniejsza impreza sportowa czterolecia, mistrzostwa Europy schodzą na dalszy plan. Mateusz Bernatek i Magomedmurad Gadżijew jeszcze nie wywalczyli przepustek do Tokio. Będzie można je zdobyć podczas dwóch turniejów kwalifikacyjnych: europejskiego (19 – 22 marca na Węgrzech) i światowego (30 kwietnia – 3 maja w Bułgarii), a wyniki uzyskane w mistrzostwach Europy we Włoszech nie mają wpływu na proces kwalifikacji do Tokio.
← powrót