Zwycięstwo na inaugurację

6 + 2 =
6 + 2 =
160860140_3975190652540790_1791168852758934987_o
Piłkarze Polonii wrócili na ligowe boiska, a inauguracja rundy wiosennej przebiegła w najlepszy z możliwych sposobów. Podopieczni Roberta Grzesiuka pokonali 1:0 Skalnik Sulejów.
Na półmetku rozgrywek Polonia zajmowała 10. miejsce w tabeli ligowej z przewagą trzech punktów nad Skalnikiem i do spotkania przystępowała w roli faworyta. W przerwie zimowej w drużynie doszło do sporych zmian kadrowych. Do zespołu dołączyli nowi gracze, którzy muszą mieć czas, aby wkomponować się w styl drużyny. Dodatkowo, ze względu na kontuzję, ze Skalnikiem nie mogło zagrać kilku graczy pierwszego zespołu.

Spotkanie od początku było typowym meczem walki. Pierwsze minuty były wyrównane, ale wraz z upływem czasu wyraźną przewagę zyskali piotrkowscy piłkarze. Niestety, szwankowała skuteczność i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0. Po zmianie stron przewagę zyskali przyjezdni, ale także nie potrafili jej udokumentować żadnym trafieniem. Dla losów spotkania kluczowa okazała się 64. minuta, w której Adam Raszewski pokonał bramkarza Skalnika i dał Polonii prowadzenie. Futboliści z Sulejowa mieli jeszcze kilka okazji do wyrównania, w tym rzut karny. Na szczęście świetnie między słupkami spisywał się Kamil Bruchajzer, który obronił „jedenastkę” i uratował 3 punkty dla Polonii.

Kolejny mecz piotrkowscy piłkarze rozegrają w sobotę na wyjeździe, a przeciwnikami podopiecznych Roberta Grzesiuka będą futboliści Jutrzenki Drzewce.