Program Rodzina 500+

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

1 kwietnia startuje ogólnopolski program „Rodzina 500+”.
W Piotrkowie Trybunalskim za jego realizację odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a dokładniej Zespół Świadczeń Rodzinnych (ul. Sienkiewicza 16A).  
Wnioski będą przyjmowane w siedzibie Zespołu w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godz. 8:00-15:00 oraz we wtorki w godz. 8:00 – 17:00.

Od 1 do 8 kwietnia na terenie miasta uruchomione zostaną dodatkowe dwa punkty wydawania i przyjmowania dokumentów: główna siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (ul. Próchnika 34) oraz w Urząd Miasta przy ul. Szkolnej 28. 
Obsługa w tych miejscach prowadzona będzie w godzinach 8:00-15:00.

Dokumenty można składać też w formie elektronicznej przez platformy e-administracji (portal EMP@TIA, PUE ZUS oraz ePUAP) lub bankowość elektroniczną.

Potrzebne dokumenty można pobrać z załączników poniżej.

WAŻNE!!!
W przypadku wniosków złożonych w terminie od 1 kwietnia do 1 lipca świadczenia wychowawcze będą wypłacane z wyrównaniem od 1.04.2016. Później do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie, jednak świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek.

**************************************************************************

Jak złożyć wniosek programu "Rodzina 500+" przez internet?

Wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+” będzie można złożyć, oprócz tradycyjnej formy w Zespole Świadczeń Rodzinnych MOPR, również przez internet.
 
E-wniosek przyjmowany będzie za pomącą następujących programów:

1. Emp@tia  to nowy kanał komunikacji obywateli z administracją publiczną. System umożliwia składanie wniosków przez internet m.in. o: przyznanie pomocy społecznej, zasiłek rodzinny i dodatki do niego, becikowe, zasiłek pielęgnacyjny. Od 1 kwietnia dzięki Emp@tii złożymy wniosek o świadczenie wychowawcze bez wychodzenia z domu.

2. ePUAP to skrót nazwy Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Przez ePUAP można załatwić elektronicznie wiele spraw urzędowych. Aby to zrobić trzeba mieć profil zaufany. Pozwala on potwierdzić  tożsamość danej osoby.

3. PUE ZUS udostępnia on-line dane zapisane na kontach w ZUS, daje możliwość łatwego generowania i przesyłania drogą elektroniczną dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz różnego typu pism i wniosków. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwi złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny będzie dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, będzie miała możliwość wypełnienia i wysłania wniosku. 

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pośrednictwem 18 banków
Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, FM Bank PBP SA (Smart Bank), ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA.
Rolą banku jest umożliwienie złożenia wniosku. Nie będzie on weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie gminy, do której wniosek został złożony.

Poniżej zamieszczamy wzory wniosków do każdego z wyżej wymienionych sposobów. 
 

Załączniki artykułu

Wniosek 500+ (pobrań: 2528)
Załącznik nr 2 (pobrań: 1800)
Załącznik nr 3 (pobrań: 1764)
Załącznik nr 4 (pobrań: 1679)