Jak skonstruować łazik marsjański, co to jest sztuczna inteligencja oraz jak ją zaprogramować oraz czym jest VR, czyli Virtual Reality (wirtualna rzeczywistość). O nowinkach technologicznych opowiadali dziś w mediatece pracownicy naukowi Politechniki Częstochowskiej.
Rozpoczęcie konkursu „Nasza nowa przestrzeń” oraz konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenów wokół wieży ciśnień odbyły się w poniedziałek (24.02) w Mediatece 800-lecia.
Planujesz zainwestować w fotowoltaikę, pompy ciepła, kolektory słoneczne lub piece na pellet? Przyjdź na spotkanie informacyjne i sięgnij po 85 % dofinansowania z funduszy UE.
W środę (26.02) odbędzie się siedemnasta sesja Rady Miasta. Obrady rozpoczną się o godz. 9:00, a sesję będzie można oglądać w internecie.
Blisko 600 tys. złotych pozyskał Piotrków Trybunalski na modernizację ul. Zalesickiej. Pieniądze pochodzić będą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Do końca lutego piotrkowianie mają szansę skorzystać z 60 procent bonifikaty za przekształcenie użytkowania wieczystego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
„Nasza nowa przestrzeń” to tytuł konkursu dla młodzieży na pomysł zagospodarowania terenów przy wieży ciśnień. Inauguracja konkursu w poniedziałek (24.02) w mediatece.
W sobotę (22.02) piotrkowianie, po raz ostatni w tym sezonie, będą mogli skorzystać z oferty miejskiego lodowiska zlokalizowanego w parku ks. J. Poniatowskiego.
Przypominamy zasady prawidłowego segregowania odpadów komunalnych.
W ramach projektu „Wesoła rodzina” w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie raz w miesiącu odbywają się warsztaty familijne. Zajęcia potrwają do czerwca br.