Główny Inspektorat Weterynarii przygotował publikacje na temat zagrożeń związanych z Afrykańskim Pomorem Świń. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.  
„Listy z Piotrkowa" to wydarzenie muzyczne o historii wielokulturowego Piotrkowa. Koncert odbędzie się w niedzielę, 1.09. o godz. 20.00 na dziedzińcu MOK.
2 września w naszym mieście pojawi się 9 sztuk przenośnych defibrylatorów. Urządzenia pomagające ratować życie zostaną zainstalowane w miejskich placówkach.
1 września startuje głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2020. Na stronie www.piotrkowianiedecyduja.pl pomysłodawcy mogą stworzyć plakat promujący projekt.
Trwa kolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo pieszych na trasie W-Z. Rozpoczęła się budowa „aktywnego przejścia” w rejonie skrzyżowania Al. Kopernika z ul. Próchnika.
Tytuł „Finalista konkursu Dobry Wzór 2019” otrzymało logo Piotrkowa Trybunalskiego. Konkurs organizowany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
W najbliższy weekend (24-25.08) po raz 28. odbędzie się w naszym mieście wystawa rolnicza ROL - SZANSA. W programie m.in. kiermasz roślin, wystawy maszyn, konkursy, doradztwo rolnicze oraz występy artystyczne.
…pod takim tytułem w naszym mieście odbędzie się wyjątkowe wydarzenie taneczne. 30 sierpnia pięćdziesięciu młodych tancerzy z Polski i Japonii zaprezentuje się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 
U zbiegu ulicy Starowarszawskiej i Jerozolimskiej powstała nowa kamienica, w której we wrześniu zamieszka 31 rodzin. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.
 
Wykorzystanie miejskiego monitoringu i dobra współpraca samorządu z Policją pozwala na skuteczną walkę z wandalami niszczącymi nasze miasto.