Dzisiaj: Sobota 16 stycznia 2021

18 stycznia uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Przedstawiamy szczegóły dotyczące warunków sanitarnych, które będą obowiązywały w szkole.
Od 18 stycznia (poniedziałek) od godz. 8.00 ponownie obowiązują opłaty za parkowanie pojazdów w Strefie Płatnego Parkowania. Za bilet zapłacimy nie tylko bilonem, ale również kartą płatniczą i BLIKiem.
Dzięki porozumieniu Urzędu Miasta z Łódzką Koleją Aglomeracyjną rozszerzył się katalog ulg Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. Jej posiadacze będą mieli 30% tańsze bilety na pociągi ŁKA.
Elektryczne łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, pionizatory i inny sprzęt będzie można bezpłatnie wynająć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Placówka powstaje w ramach projektu „Razem możemy jeszcze więcej” wspierającego osoby niepełnosprawne.
Jeszcze tylko przez 2 dni przyjmowane są deklaracje od mieszkańców zainteresowanych budową instalacji odnawialnych źródeł energii. Do tej pory dokumenty złożyło 245 osób.
Na koniec 2020 roku Urząd Miasta wydał siedemnasty numer gazety „Nasz Piotrków”. Tradycyjnie w roczniku znajduje się podsumowanie minionych 12 miesięcy.
„Pandemia wymusza oszczędności lecz robimy swoje” – mówi w rozmowie z Jarosławem Junko z Polskiej Agencji Prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do przeczytania wywiadu przedstawiającego obecną sytuację w Piotrkowie oraz plany na najbliższe miesiące.
W środę (13.01) w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie na temat organizacji dojazdu do punktów szczepień dla osób niepełnosprawnych i starszych mających problemy z poruszaniem się, które nie mają możliwości dojazdu na własną rękę.
W związku z intensywnymi opadami śniegu przypominamy o obowiązku usuwania nadmiaru śniegu z dachów budynków oraz konieczności odśnieżania chodników.
13-01-2021

Uwaga na oblodzenia

Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed oblodzeniem, które w godzinach nocnych i porannych pojawi się w Piotrkowie Trybunalskim.