Dzisiaj: Czwartek 22 paździenika 2020

„Skwer dzikich róż – strefa przyjazna mieszkańcom” to nowe miejsce wypoczynku, które powstało na osiedlu Wyzwolenia. Plac wykonaliśmy w okolicach ul. Działkowej.
22-10-2020

Kwesta odwołana

W tym roku w okolicy Wszystkich Świętych przy piotrkowskich cmentarzach nie będzie tradycyjnej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków ze Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego.
Na terenie dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim powstanie centrum przesiadkowe. W tej sprawie prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się w środę (21.10) ze starostą Powiatu Piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem.
Podajemy komunikaty z piotrkowskich szkół i przedszkoli na temat sytuacji epidemicznej oraz organizacji lekcji i sprawowania opieki nad dziećmi.
Drogowcy zakończyli wylewanie wszystkich warstw asfaltu na remontowanym odcinku ulicy Rakowskiej. Pozwoli to na upłynnienie ruchu w obu kierunkach.
Niespełna 300 głosów – wskazuje obecnie licznik poparcia Piotrkowa Trybunalskiego w akcji „Pod biało-czerwoną”. Aby zakwalifikować się do projektu brakuje ponad 200 głosów.
Budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy torach PKP na ul. Rolniczej to inwestycja w poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych i rowerzystów. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.
Kryzys wywołany koronawirusem uszczuplił finanse samorządów, w tym i Piotrkowa Trybunalskiego. O tym, jak miasto radzi sobie ze skutkami spowolnienia gospodarczego w wywiadzie radiowym mówiła Izabela Wroniszewska, Skarbnik Miasta.
Zmarł Rafał Orlewski - harcmistrz, polonista, poeta, członek Związku Literatów Polskich i wychowawca wielu pokoleń młodzieży, od 2003 roku Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego.
Znamy wyniki przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta, od którego zależy wysokość stawki za śmieci. Wiemy już, że od 1 stycznia zapłacimy więcej za odpady.