Na bardzo zaawansowanym poziomie są roboty przy przebudowie ul. Pereca. Na fragmentach modernizowanej drogi pojawił się już pierwszy asfalt.
„Nie wahaj się – baw się” oraz „Gdzie wzrok nie sięga” to nowe wystawy edukacyjne, które od czwartku (16.01) można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Nawet 5 tys. złotych dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej można uzyskać w ramach programu „Mój Prąd”. Wystartował nabór wniosków.
Na budowie sieci podziemnych koncentrują się obecnie prace przy modernizacji ul. Wojska Polskiego. Roboty przebiegają zgodnie z planem.
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” zawitała w środę (15.01) do Przedszkola Samorządowego nr 5. W rolę lektora wcielił się prezydent Krzysztof Chojniak.
Dwa zwycięstwa, jedno drugie i dwa trzecie miejsca – to dorobek zawodników Piotrkowskiej Fundacji Talentów na Międzynarodowych Artystycznych Mistrzostwa Aerial Hoop - CRAZY HOOP 2019, które odbyły się w Opolu.
Blisko 100 milionów złotych spółka Lotos ma zainwestować w Piotrkowie Trybunalskim. Grupa paliwowa rozbuduje terminal znajdujący się przy ul. Przemysłowej.
We wtorek (14.01) w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste zebranie Koła Związku Sybiraków w Piotrkowie Trybunalskim.
Islandzka produkcja fabularna „Fúsi” to kolejna tegoroczna propozycja kina "Piksel". Film będzie można obejrzeć w czwartek (16.01) w Mediatece 800-lecia.
O kolejny kilometr zwiększyła się długość ścieżek rowerowych w Piotrkowie Trybunalskim. Nową drogę dla jednośladów wybudowano wzdłuż ul. Wroniej.