Uroczystą mszą świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki uczcimy w sobotę (19.10) trzydziestą piątą rocznicę śmierci legendarnego duszpasterza „Solidarności”.
Ponad 170 tys. złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pozyskał Piotrków Trybunalski. Pieniądze zostaną przeznaczone na nasadzenie zieleni i budowę oświetlenia na nowo wybudowanym rondzie.
Tajniki kodowania i programowania robotów ozobotów będzie można poznać w najbliższą sobotę (19.10) w Mediatece 800-lecia. Zajęcia odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.
21 października rozpoczyna się modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu obejmą odcinek od wiaduktu PKP do ulicy Polnej. 
21 października (poniedziałek) rozpoczyna się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Wraz z rozpoczęciem inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej.
Nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową powstanie w pasie dawnej kolejki wąskotorowej, na odcinku od ulicy Parkowej do Długiej. Za nami przetarg na wykonanie inwestycji.
W najbliższy weekend na stadionie miejskim "Concordia" odbędzie się Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich. Miłośnicy czworonogów tym razem będą mogli podziwiać około 500 okazów.
 
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury ogłasza nabór do kabaretu "Trzeciaki", działającego w ramach Klubu Seniora. 
 
W Piotrkowie trwa sezon prac drogowych. Ekipy remontowe modernizują kolejne ulice. Jedną z nich jest ulica Dmowskiego.
Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Abelard Giza oraz Festiwal Piosenek Nieuczesanych. Tak prezentuje się program tegorocznych Trybunałów Uśmiechu, które rozpoczynają się w czwartek (17.10).