Dzisiaj: Poniedziałek 22 kwietnia 2024

Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 5 =
Link
4 + 5 =

Krzysztof Chojniak - magister inżynier elektryk, ur. 10.11.1966 r., piotrkowianin. Absolwent Politechniki Czestochowskiej, podyplomowych studiów w zakresie Zarządzania Oświatą na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Kształcenia w zakresie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Łódzkiego, radny Rady Miejskiej w latach 1994 - 2002, do 2002 r. nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 (TPS) w Piotrkowie Trybunalskim.
W latach 2002-2006 Wiceprezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Od 2006 roku Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W latach 2010, 2014 i 2018 ponownie wybierany na urząd prezydenta. Żonaty, dwoje dzieci.

Szanowni Państwo,
Piotrków Trybunalski to historyczne miasto w środku Polski. Miasto, które po wejściu Polski do Unii Europejskiej odgrywa istotną rolę jako miejsce ukształtowania polskiego parlamentu i demokracji.
To właśnie w Piotrkowie Trybunalskim w 1493 król Jan Olbracht oraz członkowie Rady Królewskiej i posłowie ziemscy utworzyli dwuizbowy parlament. Piotrków przeszedł do historii jako kolebka polskiej demokracji i budowania parlamentu.
Historia jest dla nas bardzo istotna ale ważniejsza jest przyszłość. Zapewniam, że władze miasta są bardzo przychylne dla propozycji inwestycyjnych wpływających na jego rozwój. Otwartość inwestycyjna jest konsekwencją przyjętej "Strategii rozwoju miasta", a działające "Biuro Obsługi Inwestora", zagwarantuje Państwu pełną informacje na temat nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dzierżawy i współinwestycji. To właśnie dzięki naszym staraniom i warunkom jakie stwarzamy zainwestowało już u nas wielu, a Piotrków został laureatem nagrody "Profesjonalna gmina, przyjazna inwestorom".
Nasze atuty to:
- dogodne położenie w centrum Polski obok sieci autostrad i dróg ekspresowych, 
- dogodne tereny pod inwestycje logistyczne, 
- tradycja i znaczenie historyczne miasta, 
- ciągły rozwój przedsiębiorczości indywidualnej, 
- atrakcyjne krajobrazowo tereny wypoczynkowe, 
- nagrodzone kontakty partnerskie z europejskimi miastami.
Są miasta... Piotrków Trybunalski jest jeden
Nie zwlekaj. Zainwestuj u nas !!!
Zapraszam

Krzysztof Chojniak
Prezydent Miasta