Dzisiaj: Czwartek 22 paździenika 2020

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do 14 lat do wzięcia udziału w corocznym konkursie plastycznym „Tradycje świąteczne”. Ze względu na sytuację związaną z pandemią konkurs nie może odbyć się w formie tradycyjnej i zrealizowany zostanie w systemie on-line.
W Roku Papieskim obchodzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II oraz 42. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, Muzeum przygotowało wystawę plenerową. Ekspozycję można obejrzeć na parkanie przy placu Zamkowym 4.
Piotrkowski zespół VOISENS nagrał kolejną produkcją muzyczną. Tym razem zdolni wokaliści z naszego miasta nagrali cover utworu „Czerwony jak cegła” zespołu Dżem.
…to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Prezentację przygotowano w związku z przypadającą 8 października 128. rocznicą urodzin generała Ludwika Czyżewskiego.
Szkolenie dla rodziców oraz pokaz filmu „Legiony” to dwa wydarzenia na jakie w miniony weekend zaprosiła Mediateka 800-lecia.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na „Święto pieczonego ziemniaka – rodzinne spotkania na dziedzińcu MOK”. Festyn rodzinny odbędzie się już w niedzielę (11.10) o godz. 16:00.
Zawodniczki tańca sportowego z „Jaskółczyna” świetnie spisały się w kolejnych eliminacjach mistrzostw Polski, które pod koniec września odbyły się w Warszawie.
Siedem miejsc na podium przywieźli z mistrzostw Polski w akrobatyce powietrznej podopieczni Piotrkowskiej Fundacji Talentów.
Już w sobotę (3.10) odbędzie się finałowy koncert jubileuszowego X sezonu Old Town Jazz. Na zakończenie tegorocznej edycji zagra Przemek Dyakowski Quartet.
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 13 mają za sobą jeden z najważniejszych dni w pierwszym roku swojej nauki – pod koniec września w placówce odbyło się uroczyste ślubowanie.