Dzisiaj: Sobota 16 stycznia 2021

„Budowanie państwowości i demokracji. Wybrane wiece, zjazdy i sejmy piotrkowskie” – to tytuł najnowszej wystawy plenerowej przygotowanej przez Muzeum. Plansze umieszczone są na parkanie kościoła farnego.
Piotrkowska pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek z racji swej twórczości literackiej oraz aktywnej współpracy z Polonią Świata znalazła się w światowej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata - Ambasadorowie Polonii.
 
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej edycji festiwalu „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Pierwszy etap festiwalu odbędzie się w formie on-line.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na hybrydową wystawę malarstwa Dominika Woźniaka "Rok 2020". Wystawę online będzie można oglądać od piątku (18.12). Wystawa online dostępna TUTAJ.
 
41 wpłynęło do Miejskiego Ośrodka Kultury na konkurs „Tradycje świąteczne”. Spośród wszystkich nadesłanych pracy jury wybrało i nagrodziło najlepsze.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na wystawę prac Elżbiety Makagon „Sukces szyty na miarę” z cyklu „Malowane nitką i pędzlem”.
 
„U mnie i u Ciebie” pod takim hasłem odbędzie się konkurs na projekt zorganizowania spotkania młodzieży. Organizatorem jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Łódzki Dom Kultury rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny ROSmalowani - Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny”. Na konkurs wpłynęło 306 prac.
 
„Katar św. Mikołaja” to tytuł przedstawienia, które z okazji Mikołajek wystawiono w Przedszkolu Samorządowym nr 24. W rolę aktorów wcielili się pedagodzy z placówki.
„Śpiewnik polski w Strasznym dworze” to tytuł koncertu inscenizowanego, którego realizacja odbyła się w piotrkowskim Muzeum. Wkrótce widowisko będzie można obejrzeć on-line.