Budżet Obywatelski 2023 - głosowanie już od 11 września

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 4 =
Link
7 + 4 =
bud2023-1691049474
W poniedziałek (11 września) startuje głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec miasta może oddać 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów. Głosujemy wyłącznie za pośrednictwem strony piotrkowianiedecyduja.pl.Trwa 9. edycja piotrkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przed nami kolejny etap - głosowanie, który rozpocznie się 11 września. Przez dwa tygodnie mieszkańcy naszego miasta będa mogli oddać łącznie 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów.
Pod głosowanie piotrkowian trafią dwa projekty ogólnomiejskie, dwa rejonowe, dwa ROD i dziewięć oświatowych, z czego cztery dotyczące szkół oraz pięć dotyczących przedszkoli. Tak przedstawia się lista propozycji projektów zweryfikowanych pozytywnie, spośród których piotrkowianie wybiorą te do realizacji.
 
OGÓLNOMIEJSKIE
- Czytanie na ekranie - TO LUBIĘ!
- Zagospodarowanie zbiornika Bugaj - pomosty dla wędkarzy wraz z małą przystanią do wodowania łódek

REJONOWE
- Modernizacja placu zabaw i przyległych boisk przy ul. Jeziornej 39 (Rejon II)
- Park sportowo – rekreacyjny „Pocket Park” (Rejon IV)
 
OŚWIATOWE
a) SZKOLNE
- Miasteczko rowerowe - zasady ruchu drogowego dla każdego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim
- Boisko wielofunkcyjne wraz z terenem lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim
- Szkolne Obserwatorium Astronomiczne im. Zbigniewa Solarza przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim
- Boisko do piłki siatkowej przy III Liceum Ogólnokształcącym
 
b) PRZEDSZKOLNE
- Plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 8
- Edukacja na świeżym powietrzu- Utworzenie „Zielonej Klasy" przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim
- Park doświadczeń na terenie Przedszkola Samorządowego nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim
- Wysportowany i szczęśliwy przedszkolak
- Wymiana ogrodzenia oraz doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 11

RODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE
- Rewitalizacja stawu ROD im. T. Kościuszki
- „DLA NIEJ I DLA NIEGO” - modernizacja budynku ogrodowego
 
Głosowanie potrwa w dniach 11 września – 25 września 2023 r. Głosujemy wyłącznie za pośrednictwem strony piotrkowianiedecyduja.pl.
UWAGA! głos zostanie uznany za nieważny w przypadku niepodania nazwiska rodowego matki; nazwiska dwuczłonowe należy wpisywać z myślnikiem i ze spacjami.
 
Przypominamy, że w tegorocznej edycji do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 927 tys. zł. Na projekt ogólnomiejski będzie przeznaczone 800 tys. zł. Na przedsięwzięcia rejonowe przypadnie po 350 tys. zł na każdy z 4 rejonów.
Nowością tej edycji jest wyodrębnienie z kategorii projektów oświatowych dwóch podkategorii: a) dotyczące szkół b) dotyczące przedszkoli. Pula pieniędzy jaka w 2023 r. przypada na szkoły to 400 tys. zł, zaś na przedszkola – 227 tys. zł.
Pula środków na rodzinne ogrody działkowe wynosi 100 tys. zł.
 
← powrót