Remontujesz elewację? Zgłoś ją do konkursu

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =
dsc3648-1687786798
Trwa szesnasta edycja konkursu „Nowa Elewacja”, który skierowany jest do właścicieli kamienic ulokowanych w centrum miasta. Zgłoszenia budynków wyremontowanych w 2023 roku przyjmowane są do końca lutego.
Nowa Elewacja to konkurs, którego celem jest nagrodzenie właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy remontując swoje budynki wpływają na poprawę wizerunku miasta.
Konkurs, którego pomysłodawcą jest prezydent Krzysztof Chojniak, na stałe wpisał się już w harmonogram rokrocznych miejskich inicjatyw. W tym roku „Nowa Elewacja” organizowana jest już po szesnasty. Do tej pory nagrodzono i wyróżniono kilkadziesiąt budynków, których odnowione elewacje pozytywnie wpłynęły na wygląd grodu trybunalskiego.
 
Warunkiem uczestnictwa w tegorocznym konkursie jest zakończenie remontu swojego budynku do końca grudnia oraz złożenie wniosku wraz z dokumentacją zdjęciową (przed i po remoncie) do Urzędu Miasta do 29 lutego 2024 roku.
Uczestnikami konkursu mogą być inwestorzy, których kamienice usytuowane są w terenie zawartym między ulicami: al. Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, al. Kopernika, al. Piłsudskiego oraz w ciągu komunikacyjnym al. 3-go Maja. Do obszarów zaliczane są również nieruchomości zlokalizowane przy ulicach, stanowiących granice wyznaczonego terenu.
Oceny wykonanej inwestycji dokonuje komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta. Członkowie biorą pod uwagę: ogólne wrażenie estetyczne po wykonaniu remontu budynku stopień skomplikowania inwestycji, jakość materiałów, wygląd stolarki otworowej oraz kompleksowość prac.

W ciągu dotychczasowych 15 edycji programu wypłacono nagrody o łącznej wartości 755 tys. złotych. Spośród 68 zgłoszonych nieruchomości, aż 51 zostało nagrodzonych.
 
W szesnastej edycji konkursu pula nagród wynosi 30 tys. złotych. Przewidziano trzy nagrody w wysokości odpowiednio: 15, 10 oraz 5 tys. złotych.
Regulamin konkursu oraz wniosek zgłoszeniowy można pobrać w Urzędzie Miasta przy ulicy Szkolnej 28 oraz w załącznikach poniżej.
 

Załączniki artykułu

← powrót