Jazzowa Jazda po Łódzkiem w galerii ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 7 =
Link
1 + 7 =
Jazzowa jazda mały plakat
Łódzki Dom Kultury i Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na  "Jazzową jazdę po Łódzkiem!". Impreza edukacyjno-muzyczna odbędzie się w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych, przy ulicy sieradzkiej 8 już w najbliższy piątek (16.02). Wstęp wolny,  Ilość miejsc ograniczona.
„Jazzowa jazda po Łódzkiem!” to cykl ciekawych wykładów i koncertów wprowadzających słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej pokazujący jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa. Jazz jest sztuką interakcji zarówno tej zespołowej, ale szczególnie tej z słuchaczem.

- W swobodny sposób zaprosimy uczestników dosłownie do muzycznego warsztatu, którym jest zespół jazzowy. Wyjaśnimy co w tym jazzie się w ogóle dzieje, na co skierować nasze uszy i jak tego jazzu powinniśmy słuchać żeby czerpać radość - informują organizatorzy imprezy.

Program wydarzenia:
Pierwsza część będzie audiowizualną prezentacją pt.”Bardzo krótka historia jazzu”, która w zwięzły i obrazowy sposób przybliży ewolucję muzyki jazzowej od jej początków po jazz współczesny.
Druga część będzie o tym jak słuchać muzyki jazzowej. W tej części zespół zaprezentuje style i metody wykonawcze oraz przebieg pracy nad repertuarem, prezentując te elementy w zrozumiały dla słuchacza sposób. Całość zwieńczy koncert złożony z wyrafinowanych standardów jazzowych różnych epok.
  • godz. 16.00 – „Bardzo krótka historia jazzu” prezentacja audiowizualna.
  • godz. 17.00 – „Jak słuchać muzyki jazzowej” warsztaty wyjaśniające specyfikę muzyki jazzowej.
  • godz. 18.00 – „Marek Kądziela i Łódzka Grupa Jazzowa”  koncert w wykonaniu studentów i absolwentów Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Marek Kądziela – gitara, Kacper Kazimierski – perkusja, Michał Rutkowski – kontrabas, Julia Oleksa – saksofon.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (16.02) w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych, przy ul. Sieradzkiej 8. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Ilość miejsc ograniczona.

 
← powrót