Kadeci z IV LO ukończyli szkolenie wojskowe

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 4 =
Link
2 + 4 =
DSC_5039
W czwartek (18.04) w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stefana Roweckiego-Grota odbyła się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego kadetom klas mundurowych. Wydarzenie zakończył pokaz musztry.
W czwartek (27.04) w IV Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stefana Roweckiego-Grota odbyła się uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego kadetom klas mundurowych.
Podczas uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek przemawiając do kadetów, podkreślił rolę wartości takich jak: Bóg, Honor i Ojczyzna oraz zaznaczył wyjątkowość uroczystości.

- Ukończenie nauki w klasach mundurowych jest sukcesem przede wszystkim Waszym drodzy kadeci, waszych nauczycieli u wychowawców oraz rodziców. Należy zauważyć, że bezspornie był to dobry wybór. W obliczu zagrożeń współczesnych nasza Ojczyzna potrzebuje Was, ludzi młodych, zdolnych, gotowych służyć Rzeczpospolitej Polskiej – mówił wiceprezydent.

Dyrektor szkoły Konrad Sikora podczas wręczania certyfikatów oraz dyplomów uznania podziękował kadetom z dokonania słusznego wyboru. Docenił również szereg inicjatyw podjętych przez wychowanków Liceum.
 
- Nauka w klasach mundurowych daje bardzo dobry start w dorosłe życie. Gwarantuje nabycia umiejętności i wiedzy, która może być spożytkowana w służbie Ojczyźnie. Pragnę podkreślić, że poza nauką wielu z Was aktywnie włączało się w życie szkoły, okazywało swoją pomoc i zaangażowanie w różnych działaniach. To pokazuje, że Jesteście ludźmi o wielkim sercu gotowymi do działania na rzecz innych – mówił dyrektor.

Wydarzenie zwieńczył pokaz musztry.
← powrót