Matematyczne ASY w Budowlance

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
P1010007
W miniony poniedziałek (8.04) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się finał konkursu matematycznego „Matematyczne Asy”
Głównym celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami matematyki. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Pierwszy  etap  odbył się w szkołach macierzystych.
Zapisało się do niego 102 uczniów z 13 szkół podstawowych,  w tym 7 piotrkowskich oraz 6 powiatowych.

Maksymalną ilość 20 punktów uzyskał jako jedyny uczeń klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim - Igor Kobyłecki. Do etapu  finałowego zakwalifikowało się 21 uczniów z 8 szkół podstawowych, w tym 5 piotrkowskich oraz 3 powiatowych. Młodzież musiała uzyskać co najmniej 80% wszystkich punktów. W naszej szkole zagościli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Łęczna, Milejowa, Moszczenicy oraz uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 2, 3, 10, 12 z Piotrkowa Trybunalskiego i Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 Villa Bambini. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych. W tym dniu dla przybyłych gości zorganizowany był również „Pokaz nieba”  i warsztaty „ZmysłLOVE”.

Uczniowie biorący udział w  Konkursie poznali szkołę i warsztaty. Miejsce III uzyskał Miron Słowianek uczeń klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, miejsce II przyznano Natanowi Krawczykowi uczniowi klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Bezkonkurencyjny okazał się Igor Kobyłecki uczeń klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, który uzyskał maksymalną ilość punktów. Każdy z uczniów otrzymał upominek oraz dyplom za udział w etapie finałowym, a trójka najlepszych bony do sklepu „Empik”. Dyplomy dostali również opiekunowie, którzy przygotowywali młodzież do konkursu. Na koniec wszyscy skosztowali pysznego „matematycznego tortu”.  Konkurs organizowany był po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że spotka się z pozytywnym odbiorem i  dużym zainteresowaniem ze strony uczniów szkół podstawowych.  Już teraz zapraszamy wszystkich za rok.
← powrót