Niesamowity koncert w cerkwi

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
DSC_0070
W minioną niedzielę (19.11) cerkiew prawosławna wypełniła się po same brzegi. To wszystko za sprawą niesamowitego koncertu muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Zespołu KATAPETASMA z Torunia pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni.
Podczas niedzielnego (19.11) koncertu w Cerkwi Prawosławnej, mieszkańcy odkrywali esencję piękna zawartego na przestrzeni całej historii muzyki cerkiewnej. W repertuarze Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej KATAPETASMA z Torunia pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni artyści przedstawili utwory niezwykłe, których konstrukcja muzyczna pochodzi z najstarszych tradycji śpiewu cerkiewnego takich jak bizantyjska, staroruska czy gruzińska. Zespół obrał swoją nazwę od greckiego terminu określającego zasłonę oddzielającą ołtarzową część świątyni od pozostałych części. Liturgiczna rola zasłony polega na udostępnianiu najbardziej tajemniczego i świętego miejsca w centralnych momentach nabożeństw.

Kierownikiem i inicjatorem "Katapetasmy" jest Łukasz Hajduczenia, absolwent Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie, wydziału wokalnego Guildall School of Music and Drama w Londynie, doktorant Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz wydziału Artes Liberales UW, badacz dawnej muzyki cerkiewnej, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych w Nowym Sączu, Moskwie, Łodzi, Katowicach i Barcelonie. 
← powrót