Olimpijskie sukcesy uczniów z I LO

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 2 =
Link
5 + 2 =
DSC_4842
Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego zostali laureatami olimpiad przedmiotowych. We wtorek (16.04) prezydent Krzysztof Chojniak spotkał się z uczniami, by podsumować ich osiągnięcia matematyczne, historyczne i chemiczne. Wręczone zostały również upominki.
Start w konkursach przedmiotowych wymaga ogromnej, ponadprogramowej wiedzy, co wiąże się z wieloma wyrzeczeniami oraz ciężką i systematyczną pracą ucznia z nauczycielem. Wysokie noty w olimpiadach na poziomie ogólnopolskim, ale również europejskim owocują maksymalnymi wynikami z egzaminów końcowych i pewnymi miejscami na wymarzonych kierunkach studiów. Natomiast dla laureatów i finalistów olimpiad liczy się głównie pasja i chęć osobistego rozwoju. Rokrocznie wielu uczniów z piotrkowskich szkół zdobywa wysokie noty na różnego rodzaju olimpiadach i konkursach wiedzy zarówno na arenie ogólnokrajowej jak i światowej. 

W ostatnim czasie osiągnięciami olimpijskimi mogą pochwalić się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego. ​Wśród laureatów jak co roku, króluje matematyka. W roku szkolnym 2023/2024 jest wielu zwycięzców. Szymon Tobiasz już po raz drugi zdobył tytuł laureata. Finalistami zostali także: Tomasz Banaszczyk, Kazimierz Chomicz, Krystian Szelest i Jan Ulbrych. Po raz trzeci w olimpiadzie chemicznej triumfował Bartek Szymczyk. I to nie koniec niespodzianek - Seweryn Zielonka, podróżując do Gdańska zasłużył na miano piątego najlepszego historyka w kraju.

- Jest to wielkie wydarzenie dla mnie, ale przede wszystkim dla moich uczniów. Trzeba pokazać tych młodych ludzi mieszkańcom Piotrkowa, bo na pewno na to zasługują. Było siedmiu wspaniałych, ale mamy szansę jeszcze na ósmy tytuł z Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się w czerwcu - mówi dyrektor I LO, Henryk Michalski i ujawnia, że kluczem do sukcesu są przede wszystkim praca, talent i jeszcze raz praca.

Uczniowie I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie zajęli pierwsze trzy miejsca podczas XVIII edycji jednorazowych stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego: Szymon Tobiasz, Maciej Pietrzyk oraz Kazimierz Jakub Chomicz otrzymali jednorazowe stypendium w wysokości 5 tys. złotych.
← powrót