Piotrków w Fotoplastikonie

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 5 =
Link
3 + 5 =
Bez tytułu 1
Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w najbliższy w piątek (7.06.) o godz. 12:00 na uroczysty wernisaż inaugurujący tegoroczną edycję projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego.
 
Piotrkowskie Archiwum zaprasza wszystkich do odkrywania historii Piotrkowa Trybunalskiego i regionu w wyjątkowy sposób, za pośrednictwem technologii fotoplastikonu. To kontynuacja cyklicznego projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego pt. „Archiwalny Fotoplastikon”,

Prezentacja Fotoplastikonu  jest elementem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów w Piotrkowie Trybunalskim Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe archiwalne fotografie miasta i regionu opracowane cyfrowo w formacie 2D i 3D.

- Wykorzystanie technologii 3D pozwoli na jeszcze bardziej immersywne doświadczenie dla odwiedzających, przenosząc ich w wirtualną rzeczywistość przeszłości. Będzie to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w historii Piotrkowa Trybunalskiego i regionu. W stylowym drewnianym fotoplastikonie wykorzystującym technikę stereoskopową będzie można podziwiać archiwalne fotografie miasta sprzed 1914 r., a także późniejsze kadry z lat 20. i 30. XX wieku. Dodatkowo zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia historycznych zdjęć z regionu, ukazujących kadry ze Spały, Tomaszowa Mazowieckiego i okolic z lat międzywojennych XX wieku - mówił dr Maciej Hubka, z Archiwum Państwowego w Piotrkowie.
← powrót