Sukces Łukasza Mazurka na Euro Skills

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 3 =
Link
4 + 3 =
5
W ubiegłym tygodniu (6-8.09) odbyła się VIII edycja największego w Europie konkursu związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności Euro Skills Gdańsk 2023. Jednym z reprezentantów naszego kraju w zawodach był ubiegłoroczny absolwent Technikum Kształtowania Środowiska w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 Łukasz Mazurek.
 
W tegorocznych zawodach wzięło udział 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów. Rywalizacja obejmowała konkursy i pokazy w 43 różnych umiejętnościach zawodowych.

Jednym z reprezentantów Polski w konkursie z zakresu "tynkarstwa i suchej zabudowy" był ubiegłoroczny absolwent Technikum Kształtowania Środowiska w ZSPiPOW nr 3 Łukasz Mazurek, który przygotował się pod bacznym okiem Rafał Konewki, nauczyciela kształcenia praktycznego.

Rywalizacja trwała 5 dni i wymagała od uczestników wykazania się szeregiem umiejętności. Sprawdzano zarówno umiejętności czytania projektów, przygotowania stanowiska pracy, wyposażenia go w niezbędną ilość materiałów, jak również umiejętności precyzji, szybkości wykonania zadania oraz kreatywności podczas jego realizacji.

Łukasz wykonał wszystkie zaplanowane prace. Już zakwalifikowanie się do konkursu było sukcesem, a zajęcie 6 miejsca w tak prestiżowych zawodach i przy tak dużej konkurencji możemy uznać za bardzo wysokie. Gratulujemy i życzymy Łukaszowi dalszych sukcesów zawodowych.
← powrót