Udane półkolonie w „Bartku”

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 1 =
Link
5 + 1 =
Nasze piękne maski
W ubiegły piątek w świetlicach środowiskowych zakończyły się tegoroczne zimowe półkolonie. Wypoczynek zorganizowano w 4 świetlicach: przy ul. Norwida 4, w oddziale „Promyk” przy ul. Wojska Polskiego 54, w świetlicy „Tęcza” zlokalizowanym przy ul. Pawlikowskiego 1 oraz w „Piątce” w alejach 3 Maja 23. W wypoczynku w pierwszym tygodniu wzięło udział 92 uczestników, a w drugim 99.
 
Podczas ferii najmłodsi spędzili wspaniałe chwile w EC1 Łódź Miasto Kultury, gdzie wzięli udział w seansie w Planetarium. Następnie przechadzali się Ulicą Żywiołów w której mieli do dyspozycji 3 piętra eksperymentów i aktywności ruchowych. Zwiedzili również Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, gdzie zapoznali się z kulturą komiksu i gier wideo.

W środy dzieci odwiedzały kino Helios. W pierwszym tygodniu były na filmie „Dancing Queen”, a w drugim na bajce „Wyfrunięci”. Z zapartym tchem uczestniczyły także w teatrzykach, warsztatach plastycznych, teatralnych i wokalnych w Miejskim Ośrodku Kultury.

- Najmłodsi wykazywali się swoimi talentami w artystycznych w konkursach plastycznych, między innymi tym organizowanym w naszych placówkach pod nazwą „Zima jak z bajki”. Dodatkowo w ramach zajęć kreatywnych dzieci wymalowały przepiękne figurki gipsowe. Wiele radosnych chwil spędziły również w Centrum Zabawy Fun City, gdzie mogły wyszaleć się do woli oraz w piotrkowskim Muzeum, gdzie miały zapewnione warsztaty historyczno-plastyczne. – opisuje Eliza Gałas, dyrektor świetlicy Bartek

- Zrealizowaliśmy również program dydaktyczny tj. pogadanki z przedstawicielami sanepidu i wychowawcami na temat zdrowego odżywiania, stylu życia, uzależnień behawioralnych. Niezapomnianym wydarzeniem była wycieczka na Komendę Miejską Policji, gdzie w ramach realizacji programu „Bezpieczne Miasto” wysłuchaliśmy pogadanek przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały również zapewnione zajęcia z daktyloskopii oraz możliwość przymierzenia kamizelki policyjnej czy hełmu. policyjnego radiowozu czy na motocykl – dodaje dyrektor.
 
Uczestnicy odkrywali także zagadki nauki i techniki podczas zwiedzania wystawy „Sowa” w piotrkowskiej Mediatece oraz rozwijały kreatywność i wyobraźnię w Legotece. Nie zabrakło też sportowych wrażeń podczas doskonalenia nauki pływania na basenie i zajęć sportowych w hali Relax.

W czasie półkolonii dzieci miały zapewnioną opiekę doświadczonej kadry placówki oraz wyżywienie w postaci śniadania i drugiego dania obiadowego.
 
← powrót