Wzruszający wieczór literacki w OEA MOK

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 1 =
Link
2 + 1 =
1
Moc refleksji i wzruszeń... Taki był wieczór literacki w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK. Inicjatorką spotkania była Barbara Gajewska - instruktor warsztatów literackich w OEA MOK. 
Podczas spotkania seniorzy-uczestnicy warsztatów literackich w OEA, zaprezentowali utwory, które pisali już wcześniej i ci, którzy swoją przygodę z piórem rozpoczęli dopiero na warsztatach pod okiem instruktora Barbary Gajewskiej. 

- Wyrażać siebie można na różne sposoby, m.in. poprzez słowo... Warsztaty literackie dają uczestnikom szansę poznania tego procesu na tyle, by mogli tworzyć własne formy literackie, wyrażając w nich swoje postrzeganie świata, przemyślenia, przeżycia i uczucia, zaspakajając w ten sposób potrzebę  wypowiedzenia się i dzielenia z innymi swoich doznań. Warsztaty stwarzają też możliwość twórczego współistnienia w grupie i czerpania satysfakcji z rezultatów twórczego wysiłku zmagania ze słowem.
Niektórzy uczestnicy warsztatów pisali już wcześniej i zaprezentowali plon swojej twórczości, chcąc skonfrontować to ze spojrzeniem innych, zwłaszcza instruktora zajęć. Niektórzy swoją przygodę „z piórem” rozpoczęli dopiero na warsztatach. Zaowocowała ona powstaniem nierzadko ciekawych tekstów, pokazujących ważne dla Autorów sprawy z ich życia, będące rezultatem obserwacji współczesnej rzeczywistości lub wspomnieniami czasów minionych. Są to zarówno teksty pisane prozą jak i różne formy wypowiedzi poetyckich - mówi instruktor warsztatów.

Wieczór literacki odbył się w ramach cyklu "Kulturalna kawa nie tylko dla seniora". 
← powrót