Dni Miasta 2024 - program

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 4 =
Link
4 + 4 =
447770336_996578675803118_3517044335769964709_n
T.Love, Lanberry oraz Mr. Polska - to gwiazdy tegorocznego święta Piotrkowa Trybunalskiego - Dni Miasta 2024. Wielkie wydarzenie plenerowe w naszym mieście odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.
Już niebawem Piotrków Trybunalski będzie świętować! Dni Miasta 2024, jedno z najważniejszych wydarzeń plenerowych naszego miasta, odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. To wyjątkowe święto, które rokrocznie przyciąga mieszkańców i gości, obfitować będzie w liczne atrakcje rekreacyjne i kulturalne.
 
Piątek, 14 czerwca
Świętowanie rozpocznie się w piątek wieczorem, kiedy to w godzinach 21:00-24:00 odbędzie się VIII Nocny Półmaraton Piotrkowski Wielu Kultur. To wydarzenie sportowe przyciągnie biegaczy i kibiców z różnych zakątków Polski oraz Świata. Zapisy online do tegorocznego półmaratonu i ćwierćpółmaratonu potrwają do 10 czerwca TUTAJ.
 
Sobota, 15 czerwca
Sobota pełna będzie atrakcji, które zainauguruje Jarmark Trybunalski. Będzie on trwać przez dwa dni, a jego stoiska zlokalizowane będą wzdłuż ulicy Słowackiego (między placem Kościuszki a ulicą Sienkiewicza). Ten odcinek drogi będzie w weekend wyłączony z ruchu samochodowego. Na jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie – od food trucków serwujących potrawy z całego świata, przez ogródki piwne, po stoiska z rzemiosłem i innymi atrakcjami.
 
O godzinie 16:00 na placu Niepodległości rozpocznie się blok koncertowy. Na scenie najpierw zaprezentują się lokalne zespoły, a następnie, o godzinie 18:30, zagra Antony Esca. O godz. 19:30 wystąpi Mr. Polska. Wieczór zakończy dyskoteka z Hirkiem Wroną o godz. 21.00.

Wydarzenia towarzyszące: scena plenerowa MOK, prezentacje zespołów, konkursy, warsztaty, występ zespołu "Wola i Dola", występ Kwartetu Saksofonowego z PSM II stopnia. Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Piotrkowska Przyroda", strefa gastronomiczna, wesołe miasteczkeo, Automobilklub Piotrkowski - wystawa samochodów, motocykli i stanowisko symulatorów wyścigowych, miasteczko organizacji pozarządowych.
 
Niedziela, 16 czerwca
 
W niedzielę jarmark będzie kontynuowany, oferując jeszcze więcej atrakcji. W parku św. Jana Pawła II będą czekać namioty edukacyjne MOK, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży.
O godzinie 14:45 na placu Niepodległości otwarta zostanie „Strefa Kibica”, gdzie wspólnie będziemy mogli obejrzeć transmisję meczu Polska-Holandia. Po meczu, od godziny 17:30, ponownie wystąpią lokalne zespoły. 
Zwieńczeniem Dni Miasta będą dwa koncerty: o godzinie 19:00 na scenie pojawi się Lanberry, a o 20:30 wystąpi T.Love. Wszystkie koncerty odbędą się na placu Niepodległości.

Wydarzenia towarzyszące: I Memoriał im. Krzysztofa Łęskiego - Turniej Koszykówki 3x3 (start 9.00, ul. Słowackiego 15), scena plenerowa MOK - warsztaty, prezentacje zespołów, konkursy, przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej, wesołe miasteczko, pokaz policyjny, strażacki oraz ratunkowy WOPR, Automobilklub Piotrkowski - wystawa samochodów, motocykli i stanowisko symulatorów wyścigowych, I Zlot Motocyklowy (start 14.00) miasteczko organizacji pozarządowych.
← powrót