Fontanna w parku Belzackim rozpoczęła sezon

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
DSC_2993
W środowe południe (27.03) park Belzacki odsłonił dla piotrkowian kolejny sezon kolorowej wodnej fontanny znajdującej się w parkowym stawie. Urządzenie nie tylko ochłodzi w upalne dni ale dzięki podświetlonym dyszom będzie również cieszyć oczy spacerowiczów zarówno w dzień, jak i w nocy
Park Belzacki to popularne miejsce wybierane przez spacerowiczów, ale również przez… fotografów, którzy nie tylko robią ujęcia pięknej zieleni, czy podświetlonego wieczorem parku. To też kapitalne miejsce na sesje plenerowe wybierane przez nowożeńców czy rodziców pierwszokomunijnych dzieci.
Dodatkowego uroku parkowi od środowego (27.03) południa dodaje również fontanna zamontowana w parkowym stawie, która oficjalnie rozpoczęła swój kolejny sezon.

- Urządzenie nie tylko ochłodzi w upalne dni. Dzięki podświetlonym dyszom będzie cieszyć oczy spacerowiczów zarówno w dzień, jak i w nocy – mówi prezydent Krzysztof Chojniak.

Na fontannę składa się 8 podświetlonych dysz (16 mln kolorów), które wyrzucają wodę do wysokości nawet 24 metrów. W fontannie zaprogramowane są cykle pokazowe. Fontanna ma również funkcję interaktywną.
- Dzięki specjalnej konsoli również każdy spacerowicz może indywidualnie sterować wyrzutem wody z dyszy. Po takiej zabawie urządzenie po kilku sekundach przejdzie ponownie w tryb automatyczny - informują magistraccy urzędnicy.
 
Obok konsoli znajduje się tabliczka z kodem QR po zeskanowaniu, którego na „smartfonie mamy możliwość wyboru jednego z trzech utworów muzycznych. Po wybraniu jednego z nich fontanna uruchomi pokaz do wybranego na telefonie utworu.
Pełne możliwości fontanny można podziwiać codziennie do godziny 23.00. Następnie urządzenie przechodzi w tryb nocny i ponownie uruchamia się o godzinie 8.00.
← powrót