II LO - zbliża się koniec inwestycji

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 1 =
Link
1 + 1 =
DSC_5272
Nowa elewacja, wyremontowane korytarze, klasy, wymieniony węzeł cieplny, ale przede wszystkim bezpieczniejsze i komfortowe warunki do pracy i nauki – wielkimi krokami zbliża się koniec modernizacji II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie.
Modernizacja placówki rozpoczęła się w zeszłym roku i mimo pewnych perypetii z poprzednim wykonawcą (niewywiązanie się z umowy przez kontrahenta) dobiega końca. W ciągu kilku ostatnich miesięcy placówka przeszła kompletną metamorfozę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystkie trzy piętra są już gotowe do użytku.
- Wymienione zostały okna, hydraulika, elektryka, węzeł cieplny oraz sanitariaty. Sale lekcyjne zyskały nowy wygląd. Teraz prace skupiają się w części podpiwniczenia placówki i można powiedzieć, że to już wykończeniówka - informują pracownicy Biura Rozwoju i Inwestycji oraz dodają.
- Kompleksowo wyremontowaliśmy pierwsze piętro oraz parter. W tej chwili trwają roboty w piwnicach. Zostaje nam jeszcze do wykończenia zagospodarowanie terenu, czyli ułożenie kostki wokół budynku, częściowy remont dachu łącznika oraz dokończenie prac wykończeniowych.

Na terenie II LO pojawi się nowa droga dojazdowa, kostka brukowa imitująca granit, a schody zostaną przykryte granitowymi płytami. Na dachu budynku będzie instalacja fotowoltaiczna, która nie tylko wpłynie na poprawę jakości środowiska, ale dodatkowo przyniesie oszczędności związane z rachunkami za prąd. W szkole dodatkowo będzie funkcjonować winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
- Budynek szkoły zmienił się diametralnie. Mamy nową przepiękną elewację i myślę w połączeniu z kostką, która niebawem zostanie ułożona, doda uroku naszej placówce. Jesteśmy aktualnie na etapie rekrutacyjnym i II LO przoduje. Mamy bardzo dużą ilość chętnych do nauki w naszym liceum. Remont nie zniechęcił, a wręcz przyciągnął ośmioklasistów - mówi dyrektor placówki Beata Kiereś.

II Liceum Ogólnokształcące im. M Skłodowskiej-Curie to obok Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego kolejna placówka oświatowa, która przechodzi, aktualnie generalny remont. Prowadzone roboty w obu szkołach mają bardzo szeroki zakres. Inwestycje obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówek. Termomodernizacje bezpośrednio przełożą się na komfort nauki uczniów, pracy nauczycieli i pracowników szkół oraz równocześnie dadzą oszczędności związane z ogrzewaniem i utrzymaniem placówek. Na realizację obu zadań miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne.
← powrót