Nowy asfalt na ul. Żwirki

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 8 =
Link
4 + 8 =
DSC_9916
Po ułożeniu krawężników oraz sfrezowaniu starej nawierzchni jezdni, prace na ul. Żwirki na odcinku od  ul. Roosevelta do wjazdu na stadion miejski „Concordia” wchodzą w kolejny etap. Obecne roboty skupiają się na układaniu nowych warstw asfaltu.
Modernizacja ul. Żwirki rozpoczęła się w miniony poniedziałek (18.09). Prace odbywają się na odcinku od ul. Roosevelta do wjazdu na stadion miejski „Concordia”. Drogowcy zakończyli już wymianę krawężników po obu stronach ulicy. Teraz przyszedł czas na zastąpienie wysłużonej nawierzchni jezdni nową masą bitumiczną.
- Stara nawierzchnia jezdni została już całkowicie sfrezowana na całym modernizowanym odcinku, a na ulicy pojawiają się już pierwsze warstwy asfaltu - informują pracownicy ZDiUM.

Pozostały odcinek ulicy, zmodernizowany zostanie w późniejszym terminie. To z uwagi na zaplanowaną w tym rejonie miasta budowę zespołu odkrytych basenów. Jak zaznacza prezydent Krzysztof Chojniak - W pierwszej kolejności musimy przebudować wodociąg i kanalizację sanitarną, a także układ drogowy w pobliżu przyszłych basenów. Dziś układanie nowego asfaltu na całym odcinku ulicy Żwirki, a później jego rozkopywanie, byłoby niegospodarnością.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jak ustawiono w rejonie prowadzonych prac.
 
← powrót