Przedborska na półmetku

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 7 =
Link
8 + 7 =
DSC_8586
Zgodnie z harmonogramem przebiega modernizacja ul. Przedborskiej. Zakończono już prace przy budowie tzw. mediów znajdujących się pod ziemią. Obecnie drogowcy układają stabilizację i podbudowę drogi, którą pokryje nowy dywan asfaltowy.
Ulica Przedborska jest kolejną drogą w mieście, która aktualnie przechodzi gruntowną przebudowę. Prace odbywają się pomiędzy dwoma rondami: Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników. Modernizacja rozpoczęła się we wrześniu zerwaniem starej nawierzchni jezdni oraz przebudową wodociągu, kanalizacji sanitarnej i sieci energetycznej.

- Zakończyliśmy już wszystkie prace ziemne. Obecnie skupiamy się na układaniu stabilizacji i podbudowy drogi, którą pokryje nowy dywan asfaltowy. Wcześniej jednak ustawione zostaną krawężniki i wykonane zjazdy do posesji – przybliżają harmonogram prac pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji i dodają, że po północnej stronie drogi wykonany zostanie asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy, a po południowej chodnik z kostki betonowej. Drogę i chodnik oświetlą latarnie z oprawami LED 

Zgodnie z zapisami umowy inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku. Koszt inwestycji to blisko 2,8 mln zł. Miasto wyda na ten cel jednak dużo mniej, ponieważ pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie ponad 2,3 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej.
← powrót