Wioska Wikinga na Akademii Piotrkowskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 7 =
Link
6 + 7 =
Kopia – Czarny Elegancki Sylwester Plakat(3)
W najbliższą niedzielę (19.05) do Piotrkowa powróci „Wioska Wikinga”, czyli historyczny festyn rodzinny, który jest organizowany już po raz jedenasty.  Impreza odbędzie się na boisku przy uczelni Akademii Piotrkowskiej. Początek o godz. 12.00.
 
Na przybyłych czeka "żywa lekcja historii". Organizatorzy przygotowali pokaz musztry legionu rzymskiego, warsztaty rzemieślnicze z garncarstwa, plecionkarstwa, kowalstwa, tkactwa oraz demonstracje uzbrojenia i wyposażenia ówczesnych wojów. Co więcej, w programie festynu przewidziano także pokazy XIX-wiecznej mody mieszczańskiej, wystawa sprzętu i uzbrojenia żołnierzy od II wojny światowej po czasy współczesne, ruchome muzeum pożarnictwa oraz potyczki barbarzyńców z legionistami rzymskimi.
 
- Piknik rodzinny będzie doskonałą okazją do spędzenia niezapomnianej niedzieli na akademickim boisku. Całość wydarzenia dopełnią strefy: gastronomiczna, gier i zabawy dla dzieci, warsztatów strzelania z łuku oraz kramów sprzedażowych – podsumowują pracownicy Akademii Piotrkowskiej.
 
XI Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga” odbędzie się w godz. 12.00-18.00 na boisku przy Akademii Piotrkowskiej.
 
← powrót