XVII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =
DSC_6865
W minioną niedzielę (12.05) plac przy zamku w Bykach przy ul. Kasztelańskiej gościł XVII edycję Piotrkowskich Targów Ogrodniczych "Pamiętajmy o ogrodach". Organizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie targi zgromadziły tłumy mieszkańców naszego miasta oraz okolicznych regionów.
Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uwagę przykuwały szczególnie stoiska oferujące bogaty wybór ogrodowych kwiatów, rozsad warzyw i sadzonek krzewów oraz drzew owocowych. Odwiedzający mogli także nabyć świeże produkty prosto od lokalnych rolników, w tym wyroby wędliniarskie, sery oraz produkty z miodu.

Podczas targów sprzedawcy nie tylko prezentowali swoje produkty, ale również chętnie dzielili się wiedzą na temat hodowli i pielęgnacji roślin. Każdemu zainteresowanemu udzielano cennych wskazówek dotyczących postępowania z poszczególnymi nasadzeniami.

Obecny na wydarzeniu prezydent Juliusz Wiernicki zaznaczał swoje zamiłowanie do ogrodnictwa oraz osobistą sympatię do lasu.
- Nasadzenia u nas na działce to kasztany, klony, brzozy, trochę iglaków. Jeśli zaś chodzi o owoce, to numerem jeden jest czarna porzeczka i to właśnie jej zapasy muszę dzisiaj uzupełnić - mówi podczas rozmów z wystawcami prezydent miasta.
← powrót