Zakończyliśmy I etap remontu ul. Roosevelta

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =
DSC_7006
Zgodnie z zapowiedziami zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Roosevelta na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. W środę (15.05) odbył się odbiór inwestycji.
 
Remont ulicy Roosevelta podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od ul. Wroniej do granic miasta, drugi od ronda im. Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej. Na pierwszym z nich prace zostały już zakończone. Z kolei drugi etap jest obecnie projektowany.

W ramach zadania na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta wymieniono konstrukcję nawierzchni jezdni, wybudowano chodniki i ścieżkę rowerową, przebudowano skrzyżowania z drogami niższych klas oraz wyremontowano zjazdy do posesji. Wzdłuż ulicy pojawiły się także zatoki autobusowe. W ramach inwestycji ułożono również kanalizację deszczową, wodociąg i przyłącza kanalizacji sanitarnej.

- Dopełnieniem prac było uporządkowanie terenu oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Ustawione zostało oświetlenie LED, ławki i kosze na śmieci. Ponadto, na wyremontowanym odcinku powstał próg zwalniający, wprowadzając dodatkowe środki bezpieczeństwa dla kierowców i pieszych - dodają pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z rządowego programu "Polski Ład".
← powrót