Darmowa godzina roweru miejskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =
TZT2
Od najbliższej soboty (16.09), aż do piątku (22.09) będziemy mogli za darmo przez godzinę pojeździć rowerami miejskimi. To wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności pod hasłem "Jazda z CO2". Aby skorzystać z darmowej godziny jazdy, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu Nextbike.
 
W tym roku, zrównoważony rozwój i ekologia stoją na pierwszym miejscu. Cel Nextbike Polska na ten Tydzień Mobilności to redukcja emisji CO2 o co najmniej 10 ton. Zakładając, że 1 km przejechany na rowerze oszczędza 150 gram CO2, użytkownicy mają przed sobą wyzwanie pokonania łącznie blisko 70 tysięcy kilometrów na rowerach miejskich.

Użytkownicy systemów rowerowych Nextbike w wybranych miastach będą mogli korzystać z darmowej pierwszej godziny jazdy każdego dnia tego tygodnia.
- To ambitny, ale osiągalny cel. Chcemy aktywizować społeczność i pokazać, że wspólnie możemy wpływać na nasze miasto. Oferujemy darmową godzinę jazdy nie tylko jako zachętę, ale również jako nasz wkład w redukcję emisji CO2 - mówi Cezary Dudek, rzecznik prasowy Nextbike Polska.
 
Jak korzystać z oferty?
Aby skorzystać z darmowej godziny jazdy, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem systemu Nextbike. Nie jest wymagane wprowadzanie kodów promocyjnych ani wykonywanie dodatkowych operacji - po prostu wypożyczamy rower i jedziemy.

Piotrkowski Rower Miejski (PRM) to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po naszym mieście. Jest dobrym uzupełnieniem komunikacji miejskiej. Do dyspozycji mieszkańców przygotowanych zostało 40 rowerów wyposażonych w urządzenia GPS umożliwiające namierzanie jednośladów, które zostały pozostawione, lub też porzucone w niepożądanych miejscach. Rowery rozmieszczone są na pięciu stacjach:
  • Dworzec Kolejowy
  • Belzacka Basen
  • Stare Miasto Mediateka
  • Słowackiego Osiedle
  • Osiedle Łódzka
← powrót