Piotrcovia i Piotrkowianin na sezon 2024/2025

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 1 =
Link
3 + 1 =
black-and-light-brown-casual-p-1717745904
W nadchodzącym sezonie piotrkowscy kibice piłki ręcznej mogą spodziewać się istotnych zmian w zespołach MKS Piotrcovia i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Zarówno jeden, jak i drugi zespół, poczynił wzmocnienia. Nowi zawodnicy i zawodniczki wspomogą piotrkowskie drużyny w walce o jak najwyższe cele w sezonie 2024/2025. 
Nowe zawodniczki w Piotrcovii
W MKS Piotrcovia od nowego sezonu zagra 22-letnia reprezentantka Litwy, Aušra Arciševskaja. Mająca 184 cm wzrostu leworęczna zawodniczka jest etatową reprezentantką Litwy, wybraną w 2023 roku po raz drugi z rzędu, a trzeci w karierze, najlepszą litewską piłkarką ręczną. Pierwszy raz ten tytuł zdobyła w 2019 roku mając zaledwie 18 lat.
Drugą zawodniczką, która podpisała kontrakt z Piotrcovią, jest 22-letnia Oliwia Domagalska. Utalentowana rozgrywająca spędziła trzy sezony w KPR Gminy Kobierzyce, z którym zdobyła trzy medale Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. 
Kolejną zawodniczką, kyóra wzmocni nasze szczypiornistki jest Patrycja Noga. Wychowanka UKS Conrad Gdańsk grała wcześniej w SPR Pogoni Baltica Szczecin, KGHM Zagłębiu Lubin oraz MKS FunFloor Lublin. Z wszystkimi tymi klubami odnosiła sukcesy na parkietach Superligi oraz w Pucharze Polski, zdobywając dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. W 2016 roku zdobyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata z reprezentacją Polski.
Po trzech sezonach spędzonych w Lublinie, do Piotrcovii wraca także Romka Roszak. Wychowanka UKS Borek Wielkopolski grała wcześniej w klubach UKS PCM Kościerzyna, SPR Pogoń Baltica Szczecin, AZS Koszalin oraz MKS FunFloor Lublin. Romka reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w 2017 i 2021 roku oraz Mistrzostwach Europy w 2020 roku.
 
Wzmocnienia w Piotrkowianinie
Do Piotrkowianina wraca rozgrywający Piotr Rutkowski, który ostatnio reprezentował barwy Zagłębia Lubin. W sezonie 2024/2025 do kadry wrócą również rekonwalescenci Jan Stolarski i Patryk Mastalerz. Obaj zawodnicy są już w stanie trenować na pełnych obciążeniach i rozpoczną 15 lipca okres przygotowawczy. 
Do zespołu Michała Matyjasika dołączają również utalentowani wychowankowie MKS Piotrkowianin: Franciszek Jurczenia i Filip Kosiński. Filip, obecnie leczący kontuzję kolana, treningi rozpocznie za kilka miesięcy.
← powrót