Malarskie fascynacje w BWA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Wystawa ?Malarskie fascynacje? to trzy indywidualne prezentacje artystów z Warszawy : Iwony Sielczak, Jadwigi Skrzyckiej ? Wiśniewskiej oraz Stanisława Jerzego Dołżyka.

Wystawa ?Malarskie fascynacje? to trzy indywidualne prezentacje artystów z Warszawy : Iwony Sielczak, Jadwigi Skrzyckiej ? Wiśniewskiej oraz Stanisława Jerzego Dołżyka. Inspiracją dla malarza może stać się wszystko co nas otacza od świata natury po wydarzenia. Każdemu jednak coś innego ?w duszy gra?, coś z czym się utożsamia, na co najbardziej reaguje jego wrażliwość, co go fascynuje.

Fascynacją twórczą dla Iwony Sielczak i Jadwigi Skrzyckiej ? Wiśniewskiej jest natura. Każda z artystek w indywidualny dla siebie sposób postrzega otaczający świat. Swoje zauroczenia przenoszą na płótna obrazów nadając im własny język malarskiej wypowiedzi.

Dla twórczości Stanisława Jerzego Dołżyka najważniejszą fascynacją jest świat twórczości Jacka Kaczmarskiego. Tu muzyka i poezja Barda połączona z emocjami i wyobraźnią malarza przyobleczona zostaje w kolor i formę. Powstały obrazy pełne malarskiej ekspresji silnie poruszające wyobraźnię odbiorcy.

Wystawa czynna w piotrkowskiej Galerii BWA do 3 września br.

← powrót