Potrzebujesz szybkiego Internetu? Zgłoś to na internet.gov.pl.

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
baner-1-1
Minister Cyfryzacji uruchomił portal INTERNET.GOV.PL – usługę, dzięki której każdy może sprawdzić czy w wybranej lokalizacji dostępny jest szerokopasmowy internet, jacy operatorzy go oferują oraz zgłosić potrzebę dostępu do internetu i dowiedzieć się o planowanych rozbudowach sieci szerokopasmowej.
 
Na portalu internet.gov.pl można także sprawdzić jakie usługi szerokopasmowe są dostępne pod danym adresem oraz kto świadczy tam usługi. Po za tym istnieje możliwość zgłoszenia zapotrzebowania na internet, zweryfikowania danych oraz zgłoszenia pustostanów. System umożliwia sprawdzenie, jakie inwestycje szerokopasmowe będą planowane na danym obszarze, co może być pomocne dla osób, które planują zakup domu czy mieszkania, a nie mogą pozwolić sobie, by nie korzystać z internetu szerokopasmowego.

System informuje także o punktach adresowych, które zostaną objęte szybkim internetem w ramach projektów dofinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Krajowego Planu Odbudowy albo z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. Dzięki temu można zapoznać się m.in. z szacowanym kosztem doprowadzenia szybkiego internetu do pojedynczych budynków, który w części będzie współfinansowany ze środków publicznych, a w części przez samych operatorów. 

Dodatkową zaletą jest aktualność prezentowanych na stronie danych. Są one aktualizowane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz inne podmioty do tego zobowiązane co miesiąc, a w przypadku firm z największą liczbą punktów adresowych - co tydzień.
← powrót