Aktualności

„Świętość. Tak po prostu” to hasło tegorocznej  piotrkowskiej Nocy Świętych. Akcja rozpocznie się jutro (31.10) o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego.
Kościół Akademicki Panien Dominikanek zaprasza na artystyczne wspomnienia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Jutro (30.10) odbędą się zaduszki jazzowe, z kolei w poniedziałek (2.11) zaplanowano zaduszki poetyckie.
Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” zawitała dziś (29.10) do Przedszkola Samorządowego nr 26. Bajkę „Brzuchatek” przeczytał najmłodszym prezydent Krzysztof Chojniak.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Prochoń, piotrkowską pisarką, która opowie o swojej książce „Wiosna na zakręcie”.
Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych oraz Centrum Idei Ku Demokracji zapraszają w najbliższą niedzielę (25.10) na koncert z okazji XV Światowego Dnia Papieskiego. Początek o godzinie 17.
Pięciuset uczniów z piotrkowskich szkół gimnazjalnych wzięło udział w szkoleniu „Bezpieczeństwo internetu”, które wczoraj (20.08) odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Wycieczki, zajęcia artystyczne, projekcje filmowe oraz zawody sportowe – to część atrakcji, z jakich korzystają młodzi piotrkowianie spędzający wakacje z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej MOK. Za nami półmetek wakacji z OEA.
IMG20200801112036
Standardy rocka i poprocka oraz piosenki autorskie będzie można wysłuchać w najbliższą sobotę (8.08) podczas kolejnego koncertu z serii „Lato na Starówce”. W Rynku Trybunalskim wystąpią Olga Lisiecka, Jakub Krasowiak i Wiktor Synowiec.
Do 31 sierpnia można wysyłać zdjęcia na konkurs "Piękno ziemi łódzkiej w obiektywie". Każdy może zgłosić nie więcej niż 6 prac.
Wojciech Karolak, światowej klasy muzyk jazzowy, zagrał w minioną sobotę na scenie Old Town Jazz. Koncert przyciągnął na Starówkę wielu fanów tego gatunku muzycznego.