Piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza na konferencję pt.: „Szkice z dziejów lewicy”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (21.11).
…to tytuł wystawy fotografii Tomasza Lenarczyka, którą będzie można oglądać w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż odbędzie się w czwartek (21.11) o godz. 18.00.
W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Samorządowym nr 5 odbył się miedzyprzedszkolny konkurs patriotyczny "Moja Mała Ojczyzna" - edycja II.
W niedzielę (17.11) w komnatach piotrkowskiego Muzeum odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Marcina Pieprzowskiego „Piotrków dwa oblicza”. Prace będzie można oglądać przez najbliższe dwa miesiące.
 
…pod takim hasłem organizowana jest ogólnopolska akcja edukacyjna. Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji.
„Piotrków dwa oblicza” to tytuł wystawy fotograficznej Marcina Pieprzowskiego, która będzie można oglądać w Muzeum. Wernisaż odbędzie się w niedzielę (17.11) o godz. 16.00.
„Żadna tajemnica nie jest zakryta przed tobą” to tytuł wystawy wycinanki artystycznej Grzegorza Dudały, która prezentowana będzie w galerii „Śnieżne Krużganki”.
Koncert w 170. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina odbędzie się w niedzielę (17.11) w Muzeum. Przed piotrkowską publicznością wystąpi Rafał Mokrzycki.
W piątek (15.11) stratuje IX Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. Przez kilka dni na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się zespoły teatralne z całej Polski.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK prowadzi różnorodne zajęcia dla piotrkowskich seniorów. Dużą popularnością cieszą się warsztaty rękodzieła artystycznego.