Dzisiaj: Środa 27 stycznia 2021

100 lat PTTK (16.05.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 6 =
Link
1 + 6 =

Piotrkowski Oddział PTTK im. Michała Rawity ?Witanowskiego świętuje w tym roku Jubileusz 100-lecia istnienia. Główne imprezy jubileuszowe zorganizowane zostały w czasie tego weekendu.

Piotrkowski Oddział PTTK im. Michała Rawity ?Witanowskiego świętuje w tym roku Jubileusz 100-lecie istnienia. Główne imprezy jubileuszowe zorganizowane zostały w czasie tego weekendu.
16 maja o godz. 13.00 w salach muzeum otwarta została wystawa pt.: ?Historia PTK  PTTK 100 lat działalności Oddziału PTK - PTTK w Piotrkowie Trybunalskim?. Na ekspozycję składają się archiwalne dokumenty, kroniki i fotografie ze zbiorów piotrkowskiego Oddziału PTTK, proporczyki oraz pamiątkowe odznaki. Przypomniane zostały też sylwetki pierwszych prezesów Towarzystwa i osób zasłużonych dla jego działalności.
17 maja (w sobotę) odbyły się: wycieczka rowerowa ?Rodzina i przyjaciele?, rajd szlakiem ?Arkad i Portali?, "Wiosenny Marsz na orientację? oraz pokaz ratownictwa drogowego i udzielenia pierwszej pomocy. W samo południe w amfiteatrze miejskim rozpoczął się Zlot Jubileuszowy, podczas którego wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia i nagrody.
Wśród licznych odznaczeń dla zasłużonych działaczy i animatorów turystki, znalazły się też "Medale za Zasługi dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego", które przyznał i wręczył Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.


Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział im. Michała Rawity - Witanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim sięga swoim rodowodem 1908 roku i jest najstarszą organizacją turystyczną regionu piotrkowskiego.
Z okazji Jubileuszu w imieniu Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka na ręce Prezesa Mirosława Ratajskiego okolicznościową plakietę i upominek wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek.

Wśród zgromadzonych w amfiteatrze miejskim działaczy, miłośników i animatorów turystyki, obecni byli też piotrkowscy motocykliści z Klubu "Quo vadis", którzy na zakończenie uroczystości głośno zaakcentowali swoją obecność.

 

← powrót