52. Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Rubinową Hortensję”

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 6 =
Link
2 + 6 =
rubinowa
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w 52 edycji konkursu literackiego o „Rubinową Hortensję”. Prace można nadsyłać do 15 lipca.
Celem konkursu jest pobudzenie wrażliwości literackiej, promocja twórczości poetyckiej, popularyzacja poezji poprzez prezentacje dorobku początkujących twórców oraz wzmacnianie pozycji literatury i kreowanie poezji na atrakcyjną formę artystycznego wyrazu.

- W ubiegłym roku wpłynęło na konkurs 178 zgłoszeń. Naszym celem jest przywrócenie należytego blasku imprezie, której od 2014 roku symbolem jest kwiat czerwonej hortensji, godny następca rubinowych pucharów z nieistniejącej już huty szkła „Hortensja” – mówią pracownicy książnicy.

W rywalizacji mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie będące członkami stowarzyszeń pisarzy, jak i niezrzeszone. Każdy uczestnik powinien nadesłać jeden zestaw, na który składać się będzie od 3 do 5 utworów, w 4 egzemplarzach na papierze o formacie A4. Tematyka i forma utworów dowolna. Prace można nadsyłać do 15 lipca 2024 r.

Karta zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne do pobrania w załącznikach poniżej.

Załączniki artykułu

regulamin-rh-1716036915 (Pobrań: 1036)
← powrót