Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Będzie kompleks sportowy (06.05.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 8 =
Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego pozytywnie zaopiniowali wniosek Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka o dofinansowanie boiska sportowego w ramach programu pn.? Moje Boisko ? Orlik 2012?.

 

Jak poinformował Departament Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, w budżecie Województwa Łódzkiego zabezpieczone zostało  333 tys. 334 zł. na budowę boiska w Piotrkowie Trybunalskim. Przypomnijmy, ?Moje Boisko ? Orlik 2012? to rządowo-samorządowy program, który przewiduje pomoc samorządom lokalnym w budowie kompleksów sportowych. W skład takiego obiektu wchodzą: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, boisko wielofunkcyjne z przeznaczeniem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz budynki z szatniami i sanitariatami.
Koszt budowy kompleksu szacuje się na milion złotych.

boisko1_1_.jpg

Trzecią część tej kwoty pokryje Ministerstwo Sportu, po tyle samo dołożą: Urząd Marszałkowski i gmina, która będzie inwestorem. 

 


Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak zaznaczył, że jeśli pojawi się w tym roku możliwość wybudowania większej liczby boisk - przy tak rozłożonym współfinansowaniu ? będzie zabiegał o kolejne obiekty.

 

 

← powrót