Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Bezpieczni zawsze i wszędzie (30.04.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Okres wiosenno - letni sprzyja wzmożonej ilości wyjazdów na wycieczki, zielone szkoły, itp., co oznacza spędzanie przez dzieci większej części czasu poza domem. UM organizuje w szkołach podstawowych prelekcje na temat bezpieczeństwa.

W piotrkowskich szkołach podstawowych od 23 kwietnia br. dla uczniów klas I - VI prowadzone są prelekcje pod hasłem "Bezpieczni zawsze i wszędzie"  - w ramach akcji "Edukacja dla bezpieczeństwa". Okres wiosenno - letni sprzyja wzmożonej ilości wyjazdów na wycieczki, zielone szkoły, obozy, pikniki, rajdy ? tym samym na spędzaniu przez dzieci  większej części czasu poza domem. Prelekcje realizowane w ramach programu "Bezpieczne Miasto 2008" obejmują szeroki wachlarz  tematów z zakresu bezpieczeństwa. Ich głównym celem jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat współczesnych zagrożeń.
Prelekcje prowadzą  przedstawiciele Straży Miejskiej, Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM oraz Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in.:

1) Zagrożenia w szkole i w miejscach publicznych

2) Uprawnienia Straży Miejskiej

3) Bezpieczni podczas wakacji

4) Przyjazny pies ( prelekcji towarzyszy pokaz psa policyjnego i omówienie zagrożeń wynikających z kontaktów z psem,  szczególnie bezdomnym i nieznanym oraz groźnej rasy).

Do 30 kwietnia prelekcje odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2, 5, 10, 11, 13
i  w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym Nr 1. W pozostałych szkołach prelekcje odbędą się 5 i 6 maja br.

 

← powrót