Drogowcy wchodzą na Wojska Polskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
DSC_8591
Po wymianie wodociągu przyszedł czas na roboty drogowe. We wtorek (08.08) przekazano plac budowy firmie, która przebuduje drogę na odcinku od Armii Krajowej do Kostromskiej.
Modernizacja ul. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Kostromskiej do Al. Armii Krajowej, podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy – już zakończony – polegał na wymianie całej magistrali wodociągowej. Zadanie realizowała miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.
- Dzięki realizacji powyższej modernizacji przez wiele lat nie będzie konieczności ingerowania w nową nawierzchnię asfaltową. Warto zwrócić uwagę, iż prace prowadzone były metodą bezwykopową tj. bez konieczności zamknięcia ruchu i innych utrudnień na całym odcinku prowadzonej inwestycji - wyjaśnia Michał Rżanek, prezes zarządu Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.

Teraz przyszedł czas na realizację drugiej części zadania, czyli przebudowy całego fragmentu drogi. We wtorek (08.08) wykonawcy robót został przekazany plac budowy. Zakres inwestycji w pierwszej kolejności obejmie wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodnika (po południowej stronie drogi) oraz chodnika ze ścieżką rowerową (po północnej stronie drogi).
Następnie przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Kostromską. - Aktualnie ruchem kieruje tutaj sygnalizacja świetlna. Po analizie i wsłuchaniu się w uwagi kierowców oraz mieszkańców zdecydowaliśmy się na wybudowanie w tym miejscu ronda. Jestem przekonany, że pozwoli to upłynnić ruch w tym rejonie miasta. To również najbezpieczniejsza forma skrzyżowania - podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

Na modernizowanym odcinku wprowadzona została już tymczasowa organizacja ruchu. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie. Niebawem droga zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku.

Koszt tej inwestycji to 11.728.444,12 zł. Modernizacją zajmuje się konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg I Mostów „ERBEDIM”. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 3.581.925,00 zł. 
← powrót