Dzisiaj: Wtorek 14 lipca 2020

Miasto pomaga szpitalowi (28.02.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Pomoc finansową w wysokości 320 tys. zł. otrzymał od miasta w ubiegłym roku Szpital Wojewódzki. Za te pieniądze sfinansowana została budowa parkingu przy ul. Wolborskiej i myjek do sprzętu endoskopowego dla oddziału gastrologicznego.
Rozbudowa i doposażenie budynku pomocy doraźnej piotrkowskiego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Rakowskiej ? to najpoważniejsze zamierzenia inwestycyjne tej placówki na najbliższe lata.   Wydatną pomoc szpitalowi niesie miasto, choć ? co należy podkreślić - nie jest organem założycielskim placówki (jest nim Urząd Marszałkowski). Tylko w ubiegłym roku z inicjatywy prezydenta Krzysztofa Chojniaka Szpital Wojewódzki otrzymał od miasta pomoc finansową w wysokości 320 tysięcy złotych! Za te pieniądze sfinansowana została budowa parkingu przy ul. Wolborskiej (obok budynku pomocy doraźnej) i myjek do sprzętu endoskopowego dla oddziału gastrologicznego.
zd.2.JPG
Również w bieżącym roku przewidziane są środki na doposażenie placówki.
Szpital Wojewódzki w Piotrkowie  jest jednym z lepiej prowadzonych w województwie łódzkim, co potwierdziła wizytująca placówkę Elżbieta Nawrocka - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.
W prowadzeniu tak szczególnej placówki, jaką jest szpital, duże znaczenia ma sprawne zarządzanie i zdecydowanie w pozyskiwaniu funduszy. Nie bez znaczenia jest tu też współpraca z gminą, która w przypadku Piotrkowa Trybunalskiego układa się znakomicie.
← powrót