Paczki żywnościowe dla najuboższych (06.05.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Poprawa bytu najuboższych, przeciwdziałanie biedzie i wyrównywanie szans ? to główne cele pomocy charytatywnej dla najbiedniejszych mieszkańców Piotrkowa. Żywność dla potrzebujących wydawana jest w Domu Zakonnym OO. Jezuitów.
Do końca roku w siedzibie Fundacji  przy ul. Pijarskiej 4 najbiedniejsi mieszkańcy miasta mogą otrzymać m. in. mąkę, mleko, sery, dżem, cukier, makaron i płatki kukurydziane. Wydawaniem paczek żywnościowych zajmuje się fundacja Divine Mercy przy współpracy z Caritas Polska i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.
Duży wkład w organizację przedsięwzięcia miał Prezydent Miasta, bowiem Divine Mercy otrzymała dofinansowanie w wysokości 70.000 złotych.
Paczki żywnościowe otrzymało do tej pory około 1000 osób. W większości są to podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale listy uzupełniane są na podstawie indywidualnego wywiadu środowiskowego dokonywanego przez parafie, świetlice środowiskowe, pedagogów szkolnych oraz instytucje i organizacje wspierające działalność charytatywną.
Paczkę żywnościową o wadze ok. 4 kg można otrzymać raz w miesiącu. Do rozdania jest ponad 10 ton żywności.
← powrót