Przetarg na street workout

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 3 =
Link
7 + 3 =
DSC_4414

Na osiedlu "Belzacka", a dokładniej na terenie zielonym w pobliżu Domu Handlowego "Merkury" wybudujemy street workout, czyli park do ćwiczeń na drążkach.

W piotrkowskim magistracie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy, który zajmie się budową specjalnego parku do ćwiczeń na drążkach dla dzieci i dorosłych, czyli tzw. street workout. To pierwszy etap zadania, w ramach którego w przyszłości ma powstać również psi plac zabaw.
- Posiadamy już opracowany program funkcjonalno-użytkowy zawierający szczegółowy opis planowanych robót związanych z budową kompleksu. Aktualnie jesteśmy w trakcie procedury wyboru wykonawcy, który zrealizuję inwestycję w formule "projektuj i wybuduj". Oferty można składać do 5 czerwca. Wyłoniona firma będzie miała 4 miesiące, od dnia podpisania umowy, na zakończenie przedsięwzięcia – informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Co powstanie w ramach zadania?
Pierwszy etap obejmie budowę siłowni plenerowej. Będzie ona podzielona na dwie strefy: dla dzieci oraz dla dorosłych.
Pierwszy zestaw posiadać będzie dwie drabinki poziome oraz jedną drabinkę pionową. Ustawione zostaną również drążki gimnastyczne, ścianka linowa, dwie ścianki łukowe wspinaczkowe oraz lina wspinaczkowa. 
Dla dorosłych przygotowane zostaną poręcze gimnastyczne, drabinka pozioma, pionowa, ławeczka skośna, 5 drążków oraz obręcz gimnastyczna.
Pod urządzeniami street workout znajdzie się nawierzchnia z maty przerostowej. Mata przerostowa cechuje się wysoką trwałością oraz jest dostosowana do wysokości upadku, zatem będzie chroniła przed skutkami ewentualnych upadków.


Cały kompleks będzie ogrodzony. Na placu oczywiście staną ławki z oparciem (4 szt.) oraz kosze na śmieci. W ramach etapu I planowane jest również wybudowanie ciągów pieszych z kostki brukowej (zaznaczone na rysunku poglądowym poniżej).Drugi etap przedsięwzięcia zakłada budowę psiego placu zabaw wyposażonego w różnego rodzaju przeszkody dla psów. Będą to m.in.: drążki z regulacją, mostek, równoważnia, pochylnia, slalom oraz tunel wysoki i niski. Poniżej przedstawiamy zdjęcia poglądowe wspomnianych urządzeń. Na chwilę obecną ta część przedsięwzięcia - za zgodą wnioskodawcy, ponieważ inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego - odłożona została na przyszłe lata. 
 


← powrót