Remont chodnika na ul. Długiej

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 1 =
Link
7 + 1 =
DSC_0374
Trwa modernizacja chodników położonych po obu stronach ulicy Długiej od ul. Wiosennej do ścieżki rowerowej idącej w śladzie dawnej kolejki wąskotorowej.  Stare płyty zastąpi kostka betonowa. Koniec prac zaplanowano w przyszłym tygodniu.
 
Jednym z ważniejszych zadań, realizowanych przez samorząd, są inwestycje drogowe poprawiające bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Są to nie tylko prace prowadzone na głównych ulicach miasta, ale także na mniejszych drogach osiedlowych i dotykają nie tylko wymiany nawierzchni jezdni, ale również chodników, w tym remonty ścieżek dla pieszych.

- Na ul. Długiej trwają prace przy modernizacji chodników położonych po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Wiosennej do ścieżki rowerowej idącej w śladzie dawnej kolejki wąskotorowej. Roboty obejmują demontaż starych płyt, na miejsce których ułożony zostanie ciąg pieszy z kostki betonowej – informują pracownicy ZDiUM.

Dla zachowania ruchu pieszego najpierw remontowany jest chodnik po jednej stronie drogi i dopiero po jego zakończeniu prace rozpoczną się prace po drugiej stronie ulicy.
 
← powrót