Startuje przebudowa Przedborskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 2 =
Link
7 + 2 =
DSC_6528
Ulica Przedborska, to kolejna droga w mieście, która przejdzie gruntowną przebudowę. Prace już trwają, a od poniedziałku (18.09) droga zostanie zamknięta dla ruchu.
Od najbliższego poniedziałku (18.09) ulica Przedborska (pomiędzy rondem Marii i Lecha Kaczyńskich a rondem Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników) zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego. To efekt robót, jakie miasto prowadzi na tej drodze. Choć dojazd do posesji zostanie utrzymany najdłużej, jak to tylko będzie możliwe.

Zakres planowanych do wykonania prac jest bardzo szeroki. - Zaczniemy od przebudowy wodociągu, kanalizacji sanitarnej, sieci teletechnicznej i sieci energetycznej. W ramach inwestycji wybudujemy odwodnienie drogi, wymienimy krawężniki oraz obustronne chodniki wraz ze zjazdami do posesji. Po północnej stronie jezdni powstanie ścieżka rowerowa a na zakończenie od podstaw wybudujemy drogę i ustawimy lampy oświetleniowe z oprawami LED – informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Odtworzone zostaną również obszary zieleni przydrożnej. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. 
Koszt inwestycji to blisko 2,8 mln zł. Miasto wyda na ten cel jednak dużo mniej, ponieważ pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie ponad 2,3 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej.
← powrót