Uczestnicy wypadku otrzymali pomoc

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 3 =
Link
5 + 3 =
DSC_0011
W czwartek (28.09) w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej oraz Kleszcz doszło do wypadku pojazdu typu bus oraz samochodu osobowego typu van. W zdarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób zagranicznego pochodzenia. Poszkodowanym zapewniona została pomoc medyczna a także zapewniono żywność oraz nocleg do wyjaśnienia okoliczności zaistniałej sytuacji.
W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w czwartek (29.09), powołany został zespół zarządzania kryzysowego z przedstawicielami Urzędu Miasta. Wszystkim uchodźcom uczestniczącym w wypadku zapewniona została niezbędna pomoc.
- Miasto udzieliło wsparcia uchodźcom w postaci udostępnienia 33 łóżek oraz koców. Ponadto wszystkie osoby otrzymały wyżywienie tj. śniadanie, obiad i kolacja. Dla wszystkich zorganizowany został nocleg, natomiast dla matek z dziećmi miejsca przygotowano w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Al. 3 Maja 28 – informują pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta.

Ponadto Jak zaznaczają piotrkowscy urzędnicy, aktualnie trwa przenoszenie wszystkich osób do specjalnego ośrodka dla uchodźców. Przenosiny są uzależnione od działań, jakie straż graniczna będzie podejmować.
- W pierwszej kolejności przenoszone są matki z dziećmi. W zależności od tempa przenosin, miasto w dalszym ciągu jest przygotowane na udzielanie dotychczasowej pomocy wszystkim uchodźcom – zaznaczają urzędnicy.
← powrót