W Piotrkowie odbyło się wspólne posiedzenie polsko-niemieckiej grupy roboczej Związku Miast Polskich oraz Sekcji Niemieckiej Rady Gmin i Regionów Europy z udziałem polskich i niemieckich samorządowców.
Polscy i niemieccy samorządowcy wzięli udział w posiedzeniu grupy roboczej Związku Polskich Miast. Podczas spotkania, które odbyło się w środę (27 maja) w Mediatece 800-lecia, omawiano kwestie związane z zarządzaniem kryzysowym w samorządach, współpracy samorządów w ramach Trójkąta Weimarskiego z udziałem Ukrainy oraz polsko-niemiecką współpracą młodzieży.
Tematyka posiedzeń odzwierciedla aktualne wydarzenia i wyzwania z jakimi mierzą się samorządy Polski i Niemiec. Spotkania te są zawsze okazją do pokazywania dobrych przykładów współpracy, wymiany doświadczeń czy sygnalizowania problemów.
Ostatnie spotkanie Grupy odbyło się w lipcu ubiegłego roku w Berlinie, natomiast konferencja w 2027 roku zaplanowana jest w Brukseli.

