Wioska wikinga zawitała na Akademię Piotrkowską

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 9 =
Link
7 + 9 =
DSC_7869
Za nami jubileuszowy, dziesiąty piknik historyczny "Wioska wikinga". Wydarzenie odbyło się na boisku, nowo powołanej, Akademii Piotrkowskiej. 
Całe rodziny bawiły się na pikniku historycznym "Wioska Wikinga", który już po raz dziesiąty został zorganizowany w naszym mieście.
Przybyli tego dnia na boisko przy Akademii Piotrkowskiej mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało obozowisko legionistów rzymskich, uzbrojenie obronne i zaczepne z przełomu XV i XVI w. czy moda mieszczańska z przełomu XIX i XX wieku.
Nie zabrakło m.in. warsztatów rękodzielniczych, wybijania monet, dzikiej kuchni, wytwarzania dziegciu, pokazów tkackich, dawnych gier i zabaw dla dzieci oraz warsztatów łuczniczych, a także wielu innych atrakcji.
Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się grupa prezentująca uzbrojenie Armii Radzieckiej. Można było tutaj nie tylko obejrzeć karabiny oraz działa, ale także z nich postrzelać.

- Jestem bardzo wdzięczny całej społeczności Akademii. To świetna oferta skierowana do mieszkańców, bez względu na wiek. Oprócz tych stosik historycznych mamy tu także organizacje pozarządowe działające w mieście oraz nasze jednostki organizacyjne, które także włączyły się w tę inicjatywę - mówił podczas oficjalnego otwarcia pikniku wiceprezydent Andrzej Kacperek.

X edycja Historycznego Festynu Rodzinnego „Wioska Wikinga” organizowana była przez Akademię Piotrkowską (była filia UJK) oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka oraz Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka.
← powrót