Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

Wolborska będzie połączona z krajową ósemką (29.02.2008)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Według projektu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ulica Wolborska nie będzie odcięta od krajowej "ósemki", będzie przedłużona i będzie biec równolegle do niej. Przebudowany zostanie węzeł Raków oraz wiadukt na ul. Witosa.

gddkia1.jpg
Po interwencji Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka u Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odbyło się dziś spotkanie z przedstawicielami łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 8 i losów ulicy Wolborskiej. Halina Szadkowska Naczelnik Wydziału Dokumentacji Technicznej i Planowania przedstawiła projekt remontu krajowej ?ósemki? i dostosowania jej do parametrów drogi ekspresowej.


Według projektu ulica Wolborska nie będzie odcięta od krajowej "ósemki", będzie przedłużona i będzie biec równolegle do niej, na terenie gminy Wolbórz. Jadący ulicą Wolborską będą mogli włączyć się do ruchu przy węźle Polichno, na wysokości dzisiejszego skrzyżowania na Golesze.
Zrealizowana zostanie również przebudowa węzła Raków. Prace związane są z dostosowaniem węzła do wymogów, jakie musi spełniać droga dojazdowa do trasy ekspresowej. 
Ulica Witosa po modernizacji pozostanie połączona z Meszczami. Wybudowany tam zostanie wiaduktu dla ruchu lokalnego, co umożliwi mieszkańcom tamtych terenów jak i właścicielom nieruchomości swobodny i bezpieczny dojazd do swoich działek.
Modernizacja węzła Raków, wiadukt dla ulicy Witosa i umożliwienie jadącym ulicą Wolborską dojazdu do krajowej ?ósemki?  - wszystkie zmiany, o które zabiegał Prezydent Miasta zostaną uwzględnione przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Prace na krajowej ?ósemce? powinny zakończyć się do 2012 roku.

 

 

 

 

 

 

← powrót