Wymiana dowodów (04.09.2007)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Wydłużenie do 31 marca 2008 r. czasu na wymianę książeczkowych dowodów osobistych nie jest jednoznaczne z przesunięciem terminu wymiany tych dowodów. Wnioski o nowy dokument nadal należy składać do 31 grudnia br.

Wydłużenie do 31 marca 2008 r. czasu na wymianę książeczkowych dowodów osobistych nie jest jednoznaczne z przesunięciem terminu wymiany tych dowodów.
Jak wyjaśnia Grzegorz Janowski, kierownik Referatu Ewidencji Ludności UM, wnioski o nowy dokument nadal należy składać do 31 grudnia br. Przesuniecie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji terminu wydania dowodu oznacza, że dokument ? z uwagi na wydłużony okres oczekiwania na wyprodukowanie ? może zostać dostarczony interesantowi po 1 stycznia 2008 roku. Wnioski o wymianę należy jednak składać do 31 grudnia  br. ? tylko w takiej sytuacji osoba nie zostanie pozbawiona możliwości załatwienia różnych spraw, wymagających potwierdzenia tożsamości (np. wzięcia pożyczki, kupna lub sprzedaży nieruchomości, itp.)

dowosob.jpg
Wymiana starych ?książeczkowych? dowodów osobistych trwa od 2001 roku, ale dotąd przebiegała bardzo wolno. Według szacunków, do lipca bieżącego roku wniosku nie złożyło jeszcze 7 milionów obywateli. Aby ułatwić wydawanie dowodów, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało w porozumieniu z wojewodami akcję "Państwo obywatelom", polegającą na otwarciu urzędów w soboty i niedziele, rozsyłaniu wniosków do domów  oraz na wyjazdach urzędników w teren.
Szeroko zakrojona akcja informacyjna sprawiła, że ludzie zaczęli interesować się wymiana dokumentów. W piotrkowskim magistracie urzędnicy dziennie przyjmują około 120 wniosków o wydanie nowego dokumentu.← powrót