Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Wymień dowód osobisty (06.09.2006)

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
27.460 piotrkowian nie wymieniło jeszcze dowodu osobistego, tj.43% mieszkańców miasta. Termin wymiany mija 31 grudnia 2007 roku. Nie czekaj na ostatnią chwilę, wymień dowód już dzisiaj.

Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim informuje wszystkich zainteresowanych, którzy posiadają jeszcze stare dowody osobiste tzw. książeczkowe że termin ich ważności z mocy prawa mija 31 grudnia 2007r. Biorąc pod uwagę upływ czasu od wprowadzenia nowych dowodów osobistych tj od 2001r. wymiany dokonało niewiele osób. Do wymiany pozostało 27460 dowodów tj.43% wszystkich dowodów podlegających wymianie. W celu uniknięcia tworzenia się kolejek Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zachęca mieszkańców do wcześniejszego składania wniosków o wydanie dowodów osobistych.

 

Wnioski o wydanie dowodu osobistego można pobrać i złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Pasaż Rudowskiego 10 sala Nr 4.

Do wniosku o wydanie dowodu osobistego należy dołączyć :

potwierdzenie opłaty w wysokości 30 zł za wydanie dowodu osobistego /opłatę należy dokonać w kasie urzędu/

dwie aktualne fotografie /głowa w pozycji lewego półprofilu/.

Dodatkowo osoby które urodziły się poza Piotrkowem Trybunalskim lub zawarły związek małżeński poza Piotrkowem Trybunalskim do wniosku muszą dołączyć odpis skrócony aktu urodzenia lub zawarcia związku małżeńskiego / akty te wydają bezpłatnie właściwe urzędy stanu cywilnego.

 

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu : 732-77-05 lub 732-77-06

← powrót