Zakończyliśmy 23. INTERAKCJE

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =
379610830_699825042178618_2478919904909649910_n
W minioną niedzielę (17.09) zakończyliśmy XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE. Emocje towarzyszące podczas tegorocznej edycji festiwalu zostaną w pamięci uczestników na bardzo długo.
 
"Sztuka się nie poddaje" - pod takim hasłem odbywał się XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE. Piotrkowianie przez 3 dni minionego tygodnia (13-15.09) mogli uczestniczyć w prawdziwej uczcie artystycznej. Podczas festiwalu przed zgromadzoną publicznością zaprezentowało się ponad 20 artystów polskiej oraz ukraińskiej sceny performance.
W drugim i jednocześnie inaugurującym dniu festiwalu posłuchaliśmy wyjątkowego koncertu w wykonaniu ANDRUCHOWYCZ x KARBIDO, który odbył się w Centrum Idei Ku Demokracji przy ul. Rycerskiej 3. 
Podczas wydarzenia w galerii ODA odbyła się również dyskusja panelowa o życiu i twórczości Jana Świdzińskiego, a w Mediatece 800-lecia została zaprezentowana sztuka interdyscyplinarna w Ukrainie, którą prowadziła Myroslava Ganyushkina.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje" organizowany corocznie od 1999r., to jedna z najstarszych cyklicznych imprez na świecie prezentujących sztukę żywą. Performance, happening, akcjonizm, praktyki artystyczne koncentrujące się na niematerialnym charakterze dzieła i wzajemnych relacjach artysta-odbiorca-miejsce definiują program i uczestników tego wydarzenia. Do udziału zapraszani są artyści polscy i zagraniczni, o ustalonej pozycji i renomie, jak również młodzi, nieznani jeszcze szerszej publiczności. Festiwalowi towarzyszą wystawy, pokazy, spotkania i dyskusje z artystami, krytykami i teoretykami dotyczące historii, stanu obecnego i perspektyw rozwoju tego kierunku.

****
Galeria zdjęć
Zdjęcia od nr 1 do nr 53 - XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki INTERAKCJE: fot. Paulina Adaszek
← powrót