Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Aktualności

sleed
Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu. Wnioski  należy składać w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 pok. 236.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów udostępniła film instruktażowy dotyczący procesu nadania numeru PESEL, informacji o Profilu Zaufanym oraz aplikacji mObywatel dla obywateli Ukrainy, którzy wjechali legalnie na terytorium Polski z terytorium Ukrainy po 24 lutego i deklarują zamiar pozostania na terytorium Polski.
12
„Ruś-Ukraina. Trudne narodu początki” - to tytuł drugiego otwartego wykładu dotyczącego historii, tradycji i kultury ukraińskiej, który miał miejsce w środę (23.03). Prelegentem spotkania był jeden z inicjatorów przedsięwzięcia Pełnomocnik Rektora ds. Filii UJK, dr hab. Jacek Bonarek, prof. UJK.
ulotka
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała nową, zaktualizowaną ulotkę informacyjną dla uchodźców z Ukrainy, która w przystępny sposób ułatwia funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.
 
tak
Podmioty, w tym osoby fizyczne, które zapewniły zakwaterowanie i wyżywienie uchodźcom, przybyłym do Polski bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi mogą ubiegać się o świadczenie pieniężne z tego tytułu. Wnioski  należy składać w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 pok. 236.
dab-1633090718-1639392287-1645707290
Dotyczy obywateli Ukrainy, którzy otrzymali nr PESEL do dnia 11.03.2022r. a przekroczyli granicę polsko-ukraińską w okresie od 24.02.2022 r.
dsc4177-1647512669
Piotrkowski magistrat uruchomił pierwszy mobilny punkt obsługi obywateli Ukrainy ubiegających się o nadanie numeru PESEL. Znajduje się on na terenie prywatnego centrum pomocy dla uchodźców przy ul. Dmowskiego. W punkcie obsługiwane są wyłącznie osoby przebywające w obiekcie po dawnych marketach InterMarche i BricoMarche.
u7
Miasto ma gotywych ponad 80 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsze miejskie miejsca noclegowe znajdują się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3. Trwa przygotowywanie kolejnych miejsc.
Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej „U-WORK” zaprasza do obejrzenia filmu o Profilu Zaufanym oraz do zapoznania się z krótką instrukcją rejestracji w systemie.
nr-pesel-na-str-1647352650
Od środy (16 marca) obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego uciekli przed wojną do Polski, będą mogli składać wnioski o nadanie numeru PESEL. Przedstawiamy instrukcję jak to uczynić.